Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg må dessverre innse at jeg har tatt litt vann over hodet når det gjelder antall dyr her hjemme, jeg kan ikke redde/ta vare på alle dyr. Jeg ønsker dermed å finne ett nytt hjem til mine 3 marsvin. De er 3 jenter som går utrolig bra sammen; Peggy Sue, Sally og Betty Boop. De to brunlige jentene er søsken og er vel ca 2 år nå, mens den svarte jenta er litt over 1 år ca. De er noe forsiktige av seg, men samtidig svært nysgjerrige. Når jeg først holder de, så nyter de å få kos. Med mye håndtering så regner jeg med at de kan bli enda tammere.

Jeg har ikke noe hastverk med å selge disse jentene, jeg ønsker å finne et godt hjem til de og bruker gjerne god tid på å finne nettopp dette hjemmet. Jeg ønsker ikke at de skal stå i små bur, men ha mulighet for å boltre seg på litt større plass slik de har i dag. Jeg ønsker helst at de skal få hjem sammen, men kan gå med på å selge en alene om dere har en venn til henne. Jeg holder til i Notodden, og kan levere de i Kongsberg. Jeg kan også levere de på dogs4all.

(Om ønskelig så kan dere få med buret de står i idag, et Ikea Aneboda bur som er satt på langs og mekket litt på for å fungere som bur. Jeg kan ta bilde av dette om ønskelig).

Peggy Sue
JadOH7Y.jpg


Betty Boop
bk3VFjm.jpg

Sally
7wRB6D9.jpg
(Sally er litt redd settingen her, med blits og kamera)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da er det sorte marsvinet solgt, altså Betty Boop. Dermed er det søsknene Peggy og Sally som leter etter hjem nå. Ta kontakt om du er interessert i disse :) Det kan følge med ett ombygd aneboda ikea skap om ønskelig. Dette er omgjort til ett bur.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg søker fortsatt hjem til Sally og Peggy.

TUje39S.jpg

WSTHLLb.jpg

Buret som kan følge med om ønskelig, ombygd aneboda. De holder seg i det buret og har aldri forsøkt å hoppe ut av det. Bordet det står på kan også følge med, da jeg ikke har brukt for det.

Håper det er noen som kan gi disse to ett godt hjem. To nysgjerrige og herlige marsvin.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...