Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Helst vil jeg fóre rått, men er åpen for andre løsninger. Det er jo pjåtet kylling i nesten alt. Så , noen som vet hvor jeg kan få kjøpt hva? Tips til fórmerker osv?

Skrevet

V&H storfevom er kyllingfri. Mulig det er flere varianter nå som er kyllingfrie, men da jeg foret kyllingfritt så var det den eneste. Det er noen år siden nå.

  • Like 1
Skrevet

V&H har jo den vitaminiserte storfevomma og lam og ris som ikke er kylling i. Og så kan du evt suplere med andre proteinkilder ved siden av, siden de er ganske så ensformige.

Ellers lager de vel på bestilling, bare man bestiller stort nok. Men aner ikke hva mengden er, eller om de da også kan få det levert i Bergen. Men går jo an å høre med de. Evt gå sammen flere og bestille et stort parti som man får laget etter ønske.

  • Like 1
Skrevet

Mener Carnilove Salmon & White fish, Carnilove North sea fish and turkey og Carnilove Lamb and wild boar skal være uten alle sammen?

Red: ser nå at det er kyllingfett eller kyllinglever i alle sammen :P

Skrevet

Det har jeg allerede brukt, men siden det ikke er fullfór faller dette bort :(

Edit: var til Raksha :)

æsjda - brukte den til collien min, men supplerte mye med kjøtt og bein i tillegg da. Og litt allergitørrfor i perioder. Men den med lam og ris kan kanskje være med og supplere?

  • Like 1
Skrevet

Tåler hunden kalkun, så kan du kjøpe kalkunnakker fra VogH sammen med storfevomen og gi disse nå og da som snacks. Da blir det komplett (mangelen i vommen er litt lite kalsium og fosfor, ellers er den jo fullvitaminisert). Og litt lakse-/selolje.

Eller sjekk ut Propet som skal være omtrent det samme som VogH og samme produsent, bare kun tilsatt storfe?

Skrevet

Hill's sitt fôr med lam skal være fritt for kylling. Kan dobbeltsjekke. :) Eukanuba sitt med lam inneholder også kylling.

Men det er jo såklart ikke rått da.. :P Håper det du har nå funker! :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...