Gå til innhold
Hundesonen.no

Ønsker nye hundevnner Oppsal/Østensjø området :)


Recommended Posts

Skrevet

Hei, hei :)

Vi søker nye turvenner i Oslo, helst Oppsal/Østensjø området, men er mobile da med bil og kan da også møtes utenfor Oslo grensa :)

Vi er; Ei vakker Bedlington Terrier tispe på 5 år og ei ikke så vakker jente/dame på 42 år :punk:

Ønsker først og fremst turvenner på vår egen alder, slik at det er større kjangser for at både hunder og mennesker går godt sammen :)

Snakkes!

post-6621-0-46011400-1381120312_thumb.jp

Skrevet

Hmmm, svarer meg selv her jeg, er jo ingen andre som gjør det... :icon_cry::P Er jeg allerede blitt for gammel? Er det ingen over 35 år som ønsker nye turvenner rundt Østensjø? Syntes også det er merkelig at en må lage så og så mange innlegg her inne for å kunne bruke chatten, når det kun er 4-5 stykker som bruker chatten (kan det se ut som)....

Venter et par dager, så blir det slettings her ja... :D

Skrevet

Hei, hei

Og takk for svar (endelig :twitch: ) For gammel for meg nei, langt i fra, men begynte bare å lure på om det kun vanka folk i 20 årene her :frantics:

Hvor i Oslo hører dere hjemme?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hei!

Vi bor på Mortensrud og går gjerne turer sammen med dere. Hunden vår er en 5 år gammel, kastrert hannhund. Vi er dessverre ikke fullt så mobile på ukedager, da jeg ikke kjører selv og hunden vår ikke liker å kjøre kollektivt sammen med masse folk, blir veldig stresset. Men har du lyst å komme hit er det kjempehyggelig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...