Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min drar sånn i båndet spesielt når jeg går tur med flere hunder samtidig. Når vi går alene og med en gang hun drar stopper jeg opp og venter til hun slakker båndet og sier "Bra" Eller går noen skritt bakover. Dette går jo bra når jeg kun går med en men når jeg også skal gå med en til så drar henne sånn. Jeg får ikke stoppa opp ol. når det er to så nøye og hvordan vet hunden at det er pga. henne eller pga. den andre hunden jeg stopper og går bakover? Hva gjør jeg? Hvis den ene hunden drar og ikke den andre, hva gjør man da?

Skrevet

Om du vil trene på det så blir du jo bare nødt til og stoppe og fortsette treningen, slik du gjør ellers. Evt om det blir veldig plagsomt for den andre hunden eller de du går sammen med så start turen sånn også trener du litt før du kobler over i sele og lar den gå på resten av turen. Om du starter sånn så må hunden jobbe litt med seg selv også får den kanskje litt andre forventninger til det og gå på tur med andre så på sikt så kan det være nok til og få en hund som går pent i bånd på hele turen, når den bare for skiftet forventninger og skrudd ned stresset litt.

Evt bruke grime eller gå pent sele for og ikke la den få lov, trene når man går alene og fysisk hindre den når man ikke har mulighet til og trene, og satse på at det går seg til etterhvert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...