Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hjelp!

Jeg skal hente min lille valp på torsdag, altså om 4 dager, og trodde jeg hadde alt i orden. Alt av papirer er avklart og jeg hadde avtalt å låne veske til å ha valpen i på flyet, av stesøstra mi. Den fikk jeg nå i helga, og oppdaga da at den er for stor! Det er nemlig en Sherpa-bag i str. M.

Er det noen som vet om SAS godkjenner denne, eller må jeg skaffe noe annet? Er det noen som vet hvor jeg kan få tak i en bag godkjent for fly i området Hadeland/Gjøvik/Lillehammer/Hamar evt. innover mot Romerike? Hunden kommer jo til å bli altfor stor for å fly i kabinen senere, det blir jo kun denne ene gangen, så jeg hadde egentlig ikke så veldig lyst til å investere over tusen kroner i en original sherpa-bag... Noen som vet om noen gode alternativ? Eller er det evt. noen i nærheten som har en jeg kan låne....?

Og nettbutikk tør jeg jo ikke, for det blir for kort tid opp mot min avreise... :frantics:

Skrevet

Smula har flydd 3-4 ganger pr år, og alltid i en Sherpa medium. Den er ikke stiv så selv om den egentlig er et par cm for stor så får man dyttet den under setet foran, og det er det som er viktig. Aldri fått kommentar på bagen.

Skrevet

Jeg har reist med Sherpa large, og venninnnen min reiser rimelig ofte med sin large (med hjul på) - så det er nok ingen som kommer til å stusse på en medium engang..

(Jeg reiste med SAS)

Susanne

Skrevet

Jeg har Sherpa i størrelse M, og har reist flere ganger med SAS med denne.

Tok et bilde av den under setet en gang, i tilfelle noen skulle si at den var for stor (uten hund da):

MaEUKNdl.jpg

Skrevet

Tusen takk for alle svar! Da senker jeg skuldrene tror jeg, og reiser med den "noen cm for stor"-bagen. De er jo aldri nøye på håndbagasje ellers, så håper lille nurket sjarmerer alle i senk. Kan da ikke skjønne noe annet ;)

Skrevet

Tusen takk for alle svar! Da senker jeg skuldrene tror jeg, og reiser med den "noen cm for stor"-bagen. De er jo aldri nøye på håndbagasje ellers, så håper lille nurket sjarmerer alle i senk. Kan da ikke skjønne noe annet ;)

Om det skulle være fullstendig krise har jeg en som er et lite hakk mindre du kan få låne. Bor på Grua / Hadeland :)

Skrevet

Om det skulle være fullstendig krise har jeg en som er et lite hakk mindre du kan få låne. Bor på Grua / Hadeland :)

Oi! Det hadde jo vært fantastisk flott! Så utrolig snilt! Sender deg en PM :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...