Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stakkars Blondie ender alltid opp som en busk etter turer. Spesielt om vi har vært på tur i barskog. Kvistene surrer seg inn i pelsen hennes, og skaper floker helt inn til huden. Det er verre nå som pelsen hennes er blitt mer ullette etter kastreringen.

Er det noen som har noen lure tips for å unngå kvister i pelsen?

Jeg har tenkt litt på heldekkende drakt til henne. Eks denne:

045081_01.jpg

http://www.hooks.no/product.aspx?productid=045081&deptid=196&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC

Men her stikker det ut litt pels på beina og under magen. Og det blir litt voldsomt å kle på henne noe slikt når det er varmt ute. Så forslag mottas gjerne!

Skrevet

Showshine til hest.

Hvordan blir pelsen av dette? Bare glatt slik at kvistene ikke fester seg? Kan du ha tatt på showshine dagen før en utstilling uten av kvaliteten på pelsen "ødelegges" av deg? :)

Skrevet

Brukte det på borzoiene, vasket det bare ut med såpe og varmtvann. Ødela ikke kvaliteten. Ville nødvendigvis ikke prøvd dagen før en utstilling å gått i en skog der man visste hunden fikk masse kvister i pelsen :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...