Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Amigo skal begynne på valpekurs snart, i oktober, men jeg er usikker på hvilken hundeskole.. Jeg vil trene med klikker, og jeg vil helst begynne så tidlig som mulig i oktober (Amigo er 8 uker 10.september), føler det liksom blir for sent i slutten av oktober. Noen meninger om hundeskoler og hvor lenge jeg "burde vente" før hundekurs?

Skrevet

Vi går på valpekurs med Familiehunden, og hittil er jeg veldig fornøyd! Knut Pedersen er instruktør på alle kursene (tror jeg), og han er veldig hyggelig. :)

De trener med klikker. :D

Det koster 2000 kr for 8 kurskvelder, men den første kvelden er det bare litt praktisk informasjon og teori. I tillegg så har de gratis fellestrening hver torsdag! :)

Edit: Simba var ca 4 mnd da vi startet, men vi måtte vente pga. sommerferien. :P

Skrevet

Klikkertrening da må du vel på Familiehunden eller Canis. Usikker på om Jar hundeskole bruker klikkertrening helt fra starten, men hun kan det ihvertfall.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...