Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger en litt stor saks til pelstrimming. Effileringssakser og småsakser har jeg så det rekker, men de store jeg har tror jeg stort sett er kjøpt på Bunnpris! :icon_redface: Men jeg lurer på, trenger en stor kvalitetssaks virkelig å koste bortimot et par tusen?! Jeg har ikke behov for kirurgisk stål eller fancy utforming jeg altså, bare den er god å holde i og klipper det den skal klippe!

Anbefalinger av sakser som er gode og som man ikke går personlig konkurs av?

Skrevet

Reis til Crufts og shop!

Da får du tak i gode sakser uten å tømme lommeboken OG har en unnskyldning til å reise!

(ikke en god ide altså :icon_confused: ? )

Skrevet

Jeg fant selv Line. Takk for tips! Tror jeg skal dra og sjekke om de har dem til samme pris på Hund som hobby, de er vel ganske bra på pelstrimmegreier.

De har et godt utvalg der også (selv om hund-1 faktisk er bedre på sakser enn hund som hobby), og du finner kanskje ikke denne men et godt alternativ. De skal ha roseline-sakser i alle fall mener jeg å huske.

  • Like 1
Skrevet

Rose linesaksene er utrolig gode! Kjøper de av Erik på Hundihuset. Søk på hundihuset på facebook så finner du gruppen hans :) Han selge de utrolig mye billigere enn jeg har funnet de noen andre plasser :)

Skrevet

Jeg skjønner at Fiskars kjøkkensaks kanskje ikke er helt "in" lenger... :aww:.

:lol: :lol:

Pøh. Jeg har både en rett og en med skråskjær jeg altså. :aww: Jeg tenkte jeg skulle oppgradere bittelitt nå da, men spranget fra Fiskars til 49,50 til Chris Christensen til 2400 ble litt voldsomt.

Skrevet

Pøh. Jeg har både en rett og en med skråskjær jeg altså. :aww: Jeg tenkte jeg skulle oppgradere bittelitt nå da, men spranget fra Fiskars til 49,50 til Chris Christensen til 2400 ble litt voldsomt.

:lol: :lol:

*Tenke på den fiiiine Fiskarssaksen som ligger i pelsstellbagen og som har klippet både Babs, Lotta, Rudolf og Sara :aww:*

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...