Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Zenta, en 5,5 år gammel ureg. siberian husky tispe trenger nytt hjem. Ingen problemhund overhode. Godt vandt med barn. Grei med mennesker og andre hunder. Kan bo både inne eller ute i hundegård(helst ikke alene) da hun er veldig sosial. Kan være alene hjemme en arbeidsdag. Vi har da hatt henne løs i gangen. Elsker å trekke, kløve og svømme.

Selges da hun og min andre hund ikke alltid går overens. Dette er ikke Zenta som er grunnen til dette. De er venner stort sett, men pga. mulighet for at de begynner å krangle, så kan vi ikke ha dem sammen når vi ikke er tilstede, og da fungerer ikke hundegården vi har fått satt opp til dem på dagtid mens vi er på jobb. Jeg vil ha to hunder der ilag, slik de får ha besøk.

Ta kontakt for mer informasjon. Omplasseres bare til noen som kan gi henne et godt og aktivt liv, som en slik hund trenger :)Vi vil gjerne ha kontakt med ny eier, og passer gjerne om dere skal vekk ol o det passer for oss.

Klippet fra Finn annonsen.
http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=43708293&editAd=true

Jeg stresser ikke med å få en ny eier til henne, så enn så lenge blir hun her, men på det langsiktige, så er ønsket at hun får et nytt hjem. Kanskje noen her inne kunne tenkt seg henne? Eller noen dere kjenner? :)

Noen bilder:

IMG_72670_zps9b9617b3.jpg

zn_zps2b1ff03e.jpg

zogk_zps55876db9.jpg

IMG_1547_zps0ab29a91.jpg

IMG_1579_zpsf9683310.jpg

IMG_7263_zps24ad9850.jpg

IMG_1698_zps9fbfc212.jpg

Zenta er med å spille Yatzy på Hardangervidda i campingvognen.

IMG_1691_zpsac71be30.jpg

IMG_1551_zpsed648d89.jpg

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...