Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skulle egentlig på sporkurs men har fått en syk hund. Da det er så tett opptil kursstart som er imorgen får jeg ikke melde av uten at noen kan ta vår plass. Så er det noen som kunne tenke seg å gå?

Koster 2000 for bsbk medlem eller 2500 for andre. Info finner du på bsbk.org

Pretty please?

Guest Gråtass
Skrevet

Får du ikke refundert kursavgiften om du har veterinærattest? Det er dårlig av en klubb syns jeg. Dyrt var det også..

Skrevet

Fikk bare beskjed at det pga kort tid igjen ikke fikk melde av da de har økonomiske forpliktelser.

Skal det være mulig å få igjen med vetattest?

Skrevet

Men... Det var diaré han hadde? Så lenge allmenntilstanden hans er helt fin og han fungerer som normalt hadde jeg blitt med likevel jeg. Holdt ham unna andre hunder, luftet ham andre steder enn de andre hundene, ikke hilst på de andre hundene selv osv selvfølgelig. Men om løs mage var det eneste og han ellers er i god form hadde jeg nok ikke latt det stoppe meg fra et helgekurs i spor. Så får andre heller skyte meg om det er å være lite hensynsfull. ;)

(Forutsetter at det ikke er noe annet galt enn dårlig mage.)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  • Like 2
Skrevet

Er bare diare. Men han har hatt det i 3 døgn nå, til tross for faste, zoolac og at vi prøver med fiskeboller etter et døgns faste.

Er mulig å gjennomføre selv om det bare er diare, men jeg tenker litt på han også. ingen næring på så lenge, og hva om han driter ut hele sporet? :P

Skrevet

Kanskje det ordner seg likevel da om det går an å gå selv om han har diare.

Bare få sjekket han hos vet imorgen om han fortsatt har diare da :D

Takk dere :)

Skrevet

Ja, bli med! Eg og vurderte å avlyse, halsvondt som ikkje vil sleppe taket, men eg går alikavel og held meg litt på avstand. Me kan jo sitte i kvart sitt hjørne og leike spedalske?

Eg lovar å ikkje helse på deg om du lovar å ikkje helse på meg. :P

  • Like 2
Skrevet

Ja, bli med! Eg og vurderte å avlyse, halsvondt som ikkje vil sleppe taket, men eg går alikavel og held meg litt på avstand. Me kan jo sitte i kvart sitt hjørne og leike spedalske?

Eg lovar å ikkje helse på deg om du lovar å ikkje helse på meg. :P

Litt halsvondt skader ingen :P

  • Like 1
Skrevet

Dra på kurs og kos deg! Spor er kjempegøy og BSBK er dyktige :) Skulle veldig gjerne vært med, men har dessverre fullt opp med jobb i helgen :(

Skrevet

Dra på kurs!!! Virkelig, så lenge allmenntilstanden er bra så får dere antageligvis noe ut av kurset lell, bare hold ham unna andre hunder :)

Skrevet

Foreløpig ser det bra ut. Han har holdt på fiskeboller og litt tørrfor idag og har enda ikke flydd på do. :) jeg får uansett lært mye om han mot formodning blir dårlig igjen men vi satser på han får være med han og :)

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...