Gå til innhold
Hundesonen.no

Sporkurs denne helgen i Bergen.


Enits
 Share

Recommended Posts

Jeg skulle egentlig på sporkurs men har fått en syk hund. Da det er så tett opptil kursstart som er imorgen får jeg ikke melde av uten at noen kan ta vår plass. Så er det noen som kunne tenke seg å gå?

Koster 2000 for bsbk medlem eller 2500 for andre. Info finner du på bsbk.org

Pretty please?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men... Det var diaré han hadde? Så lenge allmenntilstanden hans er helt fin og han fungerer som normalt hadde jeg blitt med likevel jeg. Holdt ham unna andre hunder, luftet ham andre steder enn de andre hundene, ikke hilst på de andre hundene selv osv selvfølgelig. Men om løs mage var det eneste og han ellers er i god form hadde jeg nok ikke latt det stoppe meg fra et helgekurs i spor. Så får andre heller skyte meg om det er å være lite hensynsfull. ;)

(Forutsetter at det ikke er noe annet galt enn dårlig mage.)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er bare diare. Men han har hatt det i 3 døgn nå, til tross for faste, zoolac og at vi prøver med fiskeboller etter et døgns faste.

Er mulig å gjennomføre selv om det bare er diare, men jeg tenker litt på han også. ingen næring på så lenge, og hva om han driter ut hele sporet? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, bli med! Eg og vurderte å avlyse, halsvondt som ikkje vil sleppe taket, men eg går alikavel og held meg litt på avstand. Me kan jo sitte i kvart sitt hjørne og leike spedalske?

Eg lovar å ikkje helse på deg om du lovar å ikkje helse på meg. :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, bli med! Eg og vurderte å avlyse, halsvondt som ikkje vil sleppe taket, men eg går alikavel og held meg litt på avstand. Me kan jo sitte i kvart sitt hjørne og leike spedalske?

Eg lovar å ikkje helse på deg om du lovar å ikkje helse på meg. :P

Litt halsvondt skader ingen :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Foreløpig ser det bra ut. Han har holdt på fiskeboller og litt tørrfor idag og har enda ikke flydd på do. :) jeg får uansett lært mye om han mot formodning blir dårlig igjen men vi satser på han får være med han og :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...