Gå til innhold
Hundesonen.no

Schmidt hundebur, dobbelt, selges


Recommended Posts

Skrevet

Schmidt hundebur, dobbelt, passer til to store hunder str stor (ca 30 kg) fuglehund, collie, labrador osv, selges. Nypris kr 7000. Selges for kr 4000. Kollisjonssikkert. Brukt i toyota yaris verso varebil, og har der passet akkurat i bredden (bredde 95 cm). Høyde 67 cm, og maks dybde (nederst) er 87 cm.

07_531351150.jpg

Kontaktinfo: [email protected]

Skrevet

95/2 ? ;)

*mumle bedreviter* :lol::P

Ja, hmm. 47 cm ca... Blir kanskje litt smalt til prikkedyret :/ Skulle fått prøvd han i buret rett og slett! :innocent:

Skrevet

ååh, tror kanskje det kan passe i min bil :D Hvor store er hvert rom?? :) (i bredde)

Det ene er noen cm bredere enn det andre, mulig 2 − 3.

Skrevet

*mumle bedreviter* :lol::P

Ja, hmm. 47 cm ca... Blir kanskje litt smalt til prikkedyret :/ Skulle fått prøvd han i buret rett og slett! :innocent:

Ta deg en tur da vel ;)

Skrevet

Målte: ene er 45,5 cm i bredde, andre er 48 ca, har da trukket fra tykkelsen på veggene.

Her sitter Easy inni på høyre side og hun hadde god plass. nysgjerrig samojed på taket av buret... :P

1240317_10151580512656761_2057877400_n.j

Skrevet

Ja, hmm. 47 cm ca... Blir kanskje litt smalt til prikkedyret :/ Skulle fått prøvd han i buret rett og slett! :innocent:

En dalmis er vel ikke større enn en labb, stor fuglis , collie osv? :) Går nok bra!

Skrevet

En dalmis er vel ikke større enn en labb, stor fuglis , collie osv? :) Går nok bra!

Jeg har en stor dalmatiner hannhund :) Hoved"problemet" er at han er så lang i ryggen ig derav ønsker jeg stort nok bur for å forhindre at han ligger ukomfortabelt. 63cm i høyde og 39-40kg i vekt. Har prøvd litt diverser og noen bur sliter han rett og slett med å snu seg om det er for smalt :/

  • Like 1
Skrevet

Jeg har en stor dalmatiner hannhund :) Hoved"problemet" er at han er så lang i ryggen ig derav ønsker jeg stort nok bur for å forhindre at han ligger ukomfortabelt. 63cm i høyde og 39-40kg i vekt. Har prøvd litt diverser og noen bur sliter han rett og slett med å snu seg om det er for smalt :/

Dette buret er langt. Så jegvil tippe at han får god nok plass. Da jeg nåbestillte nytt bur til bygging, beregnet for 3 store hunder (større enn Sara) ble det designet både kortere og lavere i mål per hund enn det jeg selger. Og de har store vorsteh hannhunder som "mal".

Sent from my iPhone

Skrevet

Det jeg har glemt å skrive er at skilleveggen kan tas ut, slik at buret kan gjøres om til bur for en veldig stor hund. Ev veldig romslig bur.

Sent from my iPhone

Skrevet

Jeg kjører strekningen Trondheim - ELverum via østerdalen tirsdag formiddag. Så hvis noen langs den ruta vil kjøpe buret kan jeg levere det på vegen sørover. Buret MÅ ut av bilen på Elverum, så Elverum er siste sted for avlevering.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...