Gå til innhold
Hundesonen.no

Yodels efit 01.09.2013


Yodel
 Share

Recommended Posts

Stod opp av to veldig våkne og blide gutter kl 05.45.
Aaaltfor trøtt til å ta fram kameraet.
Tappet i badevann til guttene, og gutta badet mens jeg dusjet. Vi var alle rene og pene og var klare til litt å se på barne TV, som starter 06.30. Høydepunktet var vennebyen!
vennebyen_4491393a.jpgGoogle-bilde.

Etter vennebyen føyk jeg rundt og pakket, og i det jeg kommer inn på badet tar jeg fram kameraet, akkuratt i tide til å fange dette øyeblikket:
1229903_423497707759361_1271326428_n.jpg

Gutta får på klær og frokost inntas. Rydder og ordnet til meg og utstillingsdagen, og legger fram klær og gave gutta skal ha med seg i barnebursdagen de skal i.

Jippi ligger og soler seg ute:
1233615_423497721092693_1968891857_n.jpg

Ca kl 11 drar jeg og Jippi. Lydboken settes på og GPSen viser veg. Tenkte jeg skulle ta et bilde, og derfor kjørte jeg feil ned den veien her, fordi jeg ikke hørte på GPSen:
1173816_423497781092687_932488913_n.jpg

Ca kl 1200 ankommer jeg utstillingsplassen i Enebakk:
1255516_423497907759341_1040157642_n.jpg

Lang ventetid, så vi tar litt bilder av Prinsen som skal til pers:
1173761_10151538764937693_895142542_n.jp

Endelig vår tur, og dommeren liker Prinsen veldig godt! Han gjør en super jobb (er så glad i denne gutten altså!)
1209292_423498037759328_1610461271_n.jpg


1148899_10151538386777693_1646594033_n.j
Han ble BIR ( i stor konk. med seg selv) med følgende kritikk:
Oversatt, gidder ikke oversette tilbake :P
"8 months, tight and elegant male. maskulin head, correct placed ears. Very beautiful eyes. Lovely neck. Short strong back with excellent set tail. Mod. Angulations all over. For his age very well developed front and chest. Very Nice pasterns and hase. Frontpaws a bit flat. Lovely temperment. Moves quickly with stylish oscillating movement. "



De ble samlet i grupper der sommeren plukket ut noen (som ikke ble plassert)9 til å gå videre i BIS. Han ble sammen med to andre fra gruppe 5 plukket ut til å gå videre, men ble ikke plassert blant de 4 i BIS.

Kommer hjem til to blide gutter som er strålende fornøyde etter fin bursdagsfeiring:
1044666_423498064425992_389455489_n.jpg

Middag etterfulgt av ppdaterering på sonen og legger over litt bilder. Jippi hjelper:
7844_423498104425988_1643527066_n.jpg

Kl. 20.00 sover barna
1002485_423498017759330_1776540595_n.jpg


Og vi voksne har litt alenetid. Bruker litt tid på datan før vi legger oss tidlig :)
beundrer dette egentatte bildet jeg har fått forstørret og hengt over sengen:
1175051_423497931092672_447055358_n.jpg

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...