Gå til innhold
Hundesonen.no

Yodels efit 01.09.2013


Recommended Posts

Skrevet

Stod opp av to veldig våkne og blide gutter kl 05.45.
Aaaltfor trøtt til å ta fram kameraet.
Tappet i badevann til guttene, og gutta badet mens jeg dusjet. Vi var alle rene og pene og var klare til litt å se på barne TV, som starter 06.30. Høydepunktet var vennebyen!
vennebyen_4491393a.jpgGoogle-bilde.

Etter vennebyen føyk jeg rundt og pakket, og i det jeg kommer inn på badet tar jeg fram kameraet, akkuratt i tide til å fange dette øyeblikket:
1229903_423497707759361_1271326428_n.jpg

Gutta får på klær og frokost inntas. Rydder og ordnet til meg og utstillingsdagen, og legger fram klær og gave gutta skal ha med seg i barnebursdagen de skal i.

Jippi ligger og soler seg ute:
1233615_423497721092693_1968891857_n.jpg

Ca kl 11 drar jeg og Jippi. Lydboken settes på og GPSen viser veg. Tenkte jeg skulle ta et bilde, og derfor kjørte jeg feil ned den veien her, fordi jeg ikke hørte på GPSen:
1173816_423497781092687_932488913_n.jpg

Ca kl 1200 ankommer jeg utstillingsplassen i Enebakk:
1255516_423497907759341_1040157642_n.jpg

Lang ventetid, så vi tar litt bilder av Prinsen som skal til pers:
1173761_10151538764937693_895142542_n.jp

Endelig vår tur, og dommeren liker Prinsen veldig godt! Han gjør en super jobb (er så glad i denne gutten altså!)
1209292_423498037759328_1610461271_n.jpg


1148899_10151538386777693_1646594033_n.j
Han ble BIR ( i stor konk. med seg selv) med følgende kritikk:
Oversatt, gidder ikke oversette tilbake :P
"8 months, tight and elegant male. maskulin head, correct placed ears. Very beautiful eyes. Lovely neck. Short strong back with excellent set tail. Mod. Angulations all over. For his age very well developed front and chest. Very Nice pasterns and hase. Frontpaws a bit flat. Lovely temperment. Moves quickly with stylish oscillating movement. "



De ble samlet i grupper der sommeren plukket ut noen (som ikke ble plassert)9 til å gå videre i BIS. Han ble sammen med to andre fra gruppe 5 plukket ut til å gå videre, men ble ikke plassert blant de 4 i BIS.

Kommer hjem til to blide gutter som er strålende fornøyde etter fin bursdagsfeiring:
1044666_423498064425992_389455489_n.jpg

Middag etterfulgt av ppdaterering på sonen og legger over litt bilder. Jippi hjelper:
7844_423498104425988_1643527066_n.jpg

Kl. 20.00 sover barna
1002485_423498017759330_1776540595_n.jpg


Og vi voksne har litt alenetid. Bruker litt tid på datan før vi legger oss tidlig :)
beundrer dette egentatte bildet jeg har fått forstørret og hengt over sengen:
1175051_423497931092672_447055358_n.jpg

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...