Gå til innhold
Hundesonen.no

Klør mye i ørene, men ingen infeksjon


Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Angus klør veldig mye i ørene hver dag. Vi kan få sagt det med en gang, han har vært sjekket hos vet og det er visst ingenting galt med ørene hans.

Noe er det jo som irriterer han. Han klør, klør, klør, grynter, klør litt til, offer og okker seg, klør også rister han på hodet. Han gjør dette opp til flere ganger om dagen og er tydelig, tja litt "småirritert" over det hele.

Hva er lurt å gjøre her? Han har mye pels rundt øregangen, kan det være dette som irriterer han tro? Eller er dette helt normalt?

Skrevet

Tipper det kanskje er et hårstrå som irriterer litt? Min klødde seg mye sånn når han var valp og før ørene reiste seg, så da var det tydeligvis mye irriterende pels.

Skrevet

Har vet lyst ordentlig nedi? Issi slet med infeksjon og gugge som samlet seg heeeeelt i bunn. Når vi fikk bukt på det sluttet hun å klø seg slik.

Skrevet

Jeg har opplevd noe liknende med Sølve, men da bare på det ene øret. I hans tilfelle var det falt litt ørevoks ned på trommehinnen som vi ikke fikke vekk med skylling, Sølve måtte dopes ned og voksen måtte fjernes med gripetang og vips var problemet vekk.

'På puddel er det viktig å holde pelsen kort rundt øret for å opprettholde god lufting, men det er jo en rase med hengeører og hår i ørene. Ståører skal vel egentlig være vedlikeholdsfrie? Forøvrig er det slik at jo mer hundeører (og menneskeører) blir håndtert jo mer ørevoks produseres det, så jeg ville nok sjekket ørene enda en gang. Min veterinær bruker kamera på en slange slik at vi kan se øregangen på tv-skjerm, veldig interessant og på den måten kan veterinæren lettere få med seg alle små detaljer.

Skrevet

Min ene hund gjør dette hvis det er et løst hårstrå som sitte litt nede i øret.

Da ser jeg at øret har produsert litt væske slik at håret skal komme ut av seg selv.

Når hårstrået er kommet litt opp, irriterer det og klør litt. Da tar jeg enten en q-tips eller fingeren og "fisker" det opp.

Nå er det selvsagt ikke sikkert at det er det samme med din hund, men jeg var også hos dyrlegen noen ganger fordi jeg var sikker på at det var en betennelse langt der nede. Til slutt slapp jeg å betale for sjekk for de synes sikkert jeg var i overkant hysterisk :P

Hvis han rister på øret, eller klør, sjekker jeg øret skikkelig, og det er alltid et hår som ligger løst der nede.

Guest lijenta
Skrevet

Veten bruker ikke se helt tiø tromme hinna er min erfaring. Tror jeg ville sedert og kikket helt inn. Men først sjekket for løse hår

Guest Michellus
Skrevet

Det ble ikke sjekket helt inn til trommehinna nei. Blir nok en tur til snart for å få en grundigere sjekk. Hår eller ei, et eller annet er det med han.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...