Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

78 tisper og 53 hanner :D Gleder meg kjempemasse! Vi drar tidlig på Fredag og sjekker inn på hotellet før vi titter på julemarkedene :heart: Stiller Lørdag, også er planen min å spise middag hos oppdretteren til Trym på kvelden før vi reiser hjemover på Søndag :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

56 bernere? Det er jo helt latterlig at vi får nesten dobbelt så mange på norsk vinner.

Det registreres nesten dobbelt så mange bernere i Sverige, og de har vel halvparten av de utstillingene vi har, og likevel har vi større påmeldingstall...

Skrevet

Domarändringar på hundmässan

6 dec 2013 Det har blivit några sena domarändringar på hundutställningen på Stockholm Hundmässa i helgen. Frank och Margaret Wildman, Storbritannien, kan inte komma på grund av sjukdom. Även Birgit Seloy, Danmark, har blivit tvungen att lämna återbud.

Frank och Margaret Wildman, Storbritannien, kan inte komma på grund av sjukdom. Frank Wildman skulle på lördagen döma hundrasen fransk bulldogg (ej juniorklass hanar) och på söndagen boxer och mastiff. Han ersätts av Nina Karlsdotter (reservdomare) båda dagarna. Margaret Wildman skulle på lördagen döma hundraserna fransk bulldogg (juniorklass hanar) och tibetansk spaniel, och på söndagen engelsk bulldogg och bullmastiff. Hon ersätts av David Ojalvo båda dagarna.

Även Birgit Seloy, Danmark, har varit tvungen att lämna återbud. Hon skulle på lördagen döma hundraserna mops (juniorklass och veteranklass hanar), yorkshireterrier och strävhårig foxterrier och ersätts då av Siv Jernhake, Sverige. På söndagen skulle Birgit Seloy döma dvärgschnauzer (svart, juniorklass) och dvärgpinscher, och ersätts då av Kurt Nilsson (reservdomare).

Skrevet

Det finnes ikke tilfeldigvis noen som kan ta med seg, og stille, en engelsk springer juniortispe på søndag? Evt en hund+eier?
Jeg sitter "værfast". Hun jeg skulle reise med kan av personlige årsaker ikke reise noe sted, og jeg har ingen bil som tåler en så lang kjøretur pdd (reg. reim skulle vært byttet for 20.000km siden.... Økonomi er oppskrytt..). Ved siden av meg sitter det en hund som særdeles gjerne skulle ha kjempet om tittel..

Skrevet

Det finnes ikke tilfeldigvis noen som kan ta med seg, og stille, en engelsk springer juniortispe på søndag? Evt en hund+eier?

Jeg sitter "værfast". Hun jeg skulle reise med kan av personlige årsaker ikke reise noe sted, og jeg har ingen bil som tåler en så lang kjøretur pdd (reg. reim skulle vært byttet for 20.000km siden.... Økonomi er oppskrytt..). Ved siden av meg sitter det en hund som særdeles gjerne skulle ha kjempet om tittel..

Mulig det finnes en togbillett tilgjengelig, om det frister?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...