Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kan kjapt fortelle litt om størrelsene til denne? Vurderer å kjøpe XL, selv om målene sier at jeg skal ha L. Jeg er presis det målene tilsier at jeg skal ha i L, men dette uten klær på. Bør jeg velge en størrelse større for å kunne få en tykk ullgenser under?

Skrevet

Stor i størrelsen, jeg prøvde Marthe her inne sin, og den var litt stor. Nå husker jeg plutselig ikke om det var L eller M (tror det var M?).

Jeg er 164cm høy og veier ca 70kg, vil klassifisere meg som slank med litt ekstra.

Skrevet

Den er ikke sånn veldig stor altså. Gappay sin er større i størrelsen synes jeg en Hurtta Motivation vesten. Jeg bruker M i de fleste klær og kjøpte M i vesten, siden den er litt stor i str så passer den fint også over vinterjakke :) Men uten at den er gigantisk.

Skrevet

Jeg synes min Hurrta i L er enorm... Jeg er 170 høy og brei over ræva, men målmessig innafor normalen ellers.

Ofte skulle jeg ønske at jeg kjøpte Gappay eller bare medium str istedet... Så hvis du er en L in real life, ville jeg kjørt på med L.
Men klart, hvis du vil ha tykkere genser under så er det jo en fordel med en romsligere vest:)

Skrevet

I jakker så har jeg L (får da såvidt igjen glidelåsen), mens i vanlig klær bruker jeg vel som oftest XL... kommer helt ann på plagget..

Skrevet

Jeg er 1.62 og veier 58kg og XS passet OK med en jakke under (ikke vinterjakke, høst-jakke).

Så syntes egentlig den er litt stor, for normalt bruker jeg S.

Skrevet

Jeg bestilte L :innocent:

Har planer om å gå ned litt, så da får jeg mer motivasjon dersom denne skulle bli litt for liten - noe jeg egentlig ikke tror :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...