Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg leter etter en grime til hund hvor festet er under haka men finner ikke det billig noen plass. Vi skal kun bruke det til å trene med så om noen har en brukt som de ikke trenger lengre aå er jeg interessert. Så på nettet men der må man over en viss sum for å kjøpe noe, typisk..

Ellers så ser jeg også etter en sele med ring foran hvor man kan feste koppelet, men finner ingen plass. Har en selv som er for liten til pinscheren min og for stor til dvergpinscheren min, haha.. vet heller ikke hva den type sele heter..

Skrevet

Jeg har en slik sele, den kjøpte jeg vel på Buddy for noen år siden. Har sett den på mange dyrebutikker, så tror ikke den skal være så vanskelig å få tak i :-) Ellers ligger det mange på f.eks ebay. Min er av merket Trixie.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg kjøpte min grime på tropehuset til en hundrelapp det er sånn me feste til koppel under haka:) vet ikke om du har funnet enda men send meg en pm viss du vil jeg skal stikke innom og kjøpe til deg så kan jeg sende i posten:)

Skrevet

Easy Walk finne du MYE rimeligere på Ebay enn på den nettbutikken det ble linket til. Må vente litt på den da, men når de nesten har tredobbelt pris, så er det verdt det...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...