Gå til innhold
Hundesonen.no

Han er for tynn...


Mud

Recommended Posts

Loke har en forbrenning en supermodell ville drept for..desverre.

Jeg klikkertrener så han får jo endel godbiter,i tillegg får han altfor mye mat i forhold til hva han skal ha allikevel er han helt anorektisk.Han ble bedre en periode men etter at siste hormonbombe smalt i han er han blitt bare skinn og bein og litt ekkel å klappe.I tillegg har han et brystparti som et nyfødt føll så jeg dropper den utstillingen jeg vurderte i februar. :D

Så nå skal vi begynne med våtfòr.

Jeg har tidligere brukt V&H ,men er litt nysgjerrig på Norwgian Polar.

Hos V&H må jeg enten kjøpe små pølser eller store blokker har jeg skjønt og det blir litt upraktisk i lengden når man ikke har stor fryser.

Har N.P litt mer hendige forpakninger?Har noen erfaring med begge deler?

Takker for alle svar og innspill..

Mvh Annette

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har erfaring med vom fra vom og hundefor og tyr til dette under og etter jakta for å holde vekten til min gordon setter ved like...

Jeg har heller ingen stor fryser, men kjøper i 20 kg blokker som er halvtint hvis du reiser til Tønsberg og kjøper på lageret.

Du kan også bestille til døra, da er blokken helfryst og et lite "*******" å bryte opp til passelige pakker.

Hundepølser får du også kjøpt, men dette er jo dobbel pris pr kg... selv om det er den mest hendigste måten...

Norwegian Polar er jo kokt vom som leveres i store sekker.

Mulig de også har små.

ta en titt på http://www.grenland-dyrepensjonat.no/norwp...r_hundefor.html

kanskje det står mer her... :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er i alle fall veldig fornøyd med NP. Det kommer i en 20 kg's sekk der man må dele opp etter oppstrekede ruter, for så å putte i fryseren. Da får du blokker, som vi har i 4 dager til Chessea.Altså, 1 bloikk varer i 4 dager. Det er et veldig rimelig for.

Man trenger ikke mye av Np. Skulle ikke tro Chessea spiste mat, men det er mer mettende enn det ser ut som.. :)

MEN, du må ha en grei størrelse på fryseren.. Altså, det tar ikke all verdens med plass, men litt.. :)

Sjekk ut

www.norwegianpolar.no

www.norwegian-polar.no

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja.. Har ikke mulighet til å finne det ut nå, men den er vel ca. 75 cm lang, og 40 cm bred?! Ren tipping altså, men sånn ca. Vi kutter opp blokkene ute, før vi tar dem inn. og legger hver av de 20 blokkene i hver sin plastpose i fryseren... Kjempegreit. Tar frem en ny pose kvelden vi går tom. Oppbevares i kjøleskapet i en isboks.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal kjøpe NP i morgen...V&H forhandleren jeg brukte tidligere bor nemlig opp en svingete ,glatt ,bratt og mørk vei så jeg tør ikke kjøre til henne :lol: (disse hundekjørerene trives visst godt langt til skogs...)

Nærmeste N.P forhandler derimot bor nesten sivilisert til (eh...Hokksund by...) så da ble valget enkelt for min del :wink:

I kveld får han hønepøne og er såre fornøyd med det...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal kjøpe NP i morgen...V&H forhandleren jeg brukte tidligere bor nemlig opp en svingete ,glatt ,bratt og mørk vei så jeg tør ikke kjøre til henne :lol: (disse hundekjørerene trives visst godt langt til skogs...)

Nærmeste N.P forhandler derimot bor nesten sivilisert til (eh...Hokksund by...) så da ble valget enkelt for min del :wink:

I kveld får han hønepøne og er såre fornøyd med det...

Så fint at du ordnet det.

Jeg kan som sagt anbefale NP på det varmeste.

Dog, det lukter som en dødmanns kiste!! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...