Gå til innhold
Hundesonen.no

Whippetspesialen 25. august (Lier) - noen som skal?


Recommended Posts

Skrevet

Hei alle !

Vi har tenkt oss hit på valpeshow (4-6mnd) med Kiba, nemlig!
Hadde vært moro å møte andre whippets og whippet-folk - er det noen her inne som skal? :)

Eventuelt noen som har noe info å gi om denne utstillingen? Jeg vet ikke annet en hvor og når den er... :icon_redface:

Skrevet

Oi takk! Det var grei info å ha!
Jeg skjønner nå hvorfor jeg ikke kom inn på den linken jeg fant tidligere - de har byttet nettside... :lol:

Lære ja.. føler at jeg har hoppet litt ut på dypt vann.. Blir vel vår 3. utstilling tenker jeg..! Har en hver helg de 3 neste helgene - aldri stilt før..! Eeeekk... :frantics:

Men men, blir sikkert lærerikt om vi så skulle dumme oss totalt ut... :)))

Skrevet

Ja, har det. Men regner ikke med å få informasjon før neste helg-ish. De to andre vi er påmeldt på har vi fått info 2 uker før :)

Skrevet

Vi kommer :) Stiller Kiwi i 4-6mnd og Anastasia i åpen klasse :)

Så gøy! :D

Da sees vi nok - Kiba stiller i 4-6mnd han også! :ahappy:

Skrevet

Skal på salukispesialen samme dag. Synd det ikke er samme sted, salukispesialen har vært på Lier de siste årene, men er på et annet sted i år.

Aww... Det var synd!

Kanskje det treffer neste år igjen! :ahappy:

Skrevet

Hei :D

Dere som har meldt dere på, har dere fått noe mer info om tider og slikt? Det står jo fortsatt ingen ting på hjemmesidene..

ja, har fått pm på mail :) starter kl 10 :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...