Gå til innhold
Hundesonen.no

Politiet langer ut mot hundeeiere


Justisia
 Share

Recommended Posts

Oi, var ikke klar over at det var et såpass stort problem. Naiv jeg åpenbart. Og helt greit med en vekker!

Har heldigvis bare blitt møtt av hyggelige politifolk de to gangene jeg har meldt hund savnet, hvor begge var oppriktig glade på mine vegne da jeg kunne ringe og fortelle at hunden(e) var trygt tilbake hos oss innen rimelig tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes i grunnen de kunne vært strengere mot de som lar hundene løpe løse gang på gang.

Har bekjente som gir en god f*** i om hunden er trygg og lar den stikke av hjemmefra ukentlig.

Dette er et stort boligområde med mye biltrafikk, mye barn, folk og dyr ute.

Ikke leter de etter den når den er borte, de bare venter til den enten dukker opp, eller de som finner den ringer.

Minst 1 gang i mnd ligger det bilder av hunden på en eller annen side på FB under hund funnet.

Tidligere denne uka hentet de den hos politiet uten at det fikk noen konsekvenser...

Jeg blir irritert bare med tanken på hva de utsetter hunden for av farer når de lar den løpe løs sånn!

Og hva de i verste fall utsetter andre for i samme slengen.

Slik oppførsel bør bøtelegges!

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, det understreker jo bare dette behovet folk har til å ha hundene løse på død og liv, bryte båndtvang og slippe hunder de ikke har kontroll på løse. "nei guri der forsvant han fido, uffda, jaja, han kommer vel tilbake" - wtf! Tenker folk sånn om ungene sine og liksom? Uffda der forsvant han Jens, han kommer nok snart tilbake. Får helt ANGST så fort bikkja er borte mer enn et mikrosekund.

Jeg fatter personlig heller ikke hvordan man "klarer" rent mentalt å slippe en hund løs uten kontroll - for meg renner det lava ned i magen så fort bikkja glipper ut av grepet mitt (og hun er hverken farlig eller umulig på innkalling, det er noe med prinsippet). Jeg er så uendelig redd for å miste henne, for at hun i et svakt øyeblikk skal renne på en bil, eller plage dyr, barn eller voksne (hun vil ha kos og hopper på dem).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror folk tror de har kontroll, helt til de møter en annen hund eller det dukker opp et rådyr o.l. Jeg har møtt mye løse bikkjer på tur her i området, og eierne har aldri 100% kontroll.... det er utrolig kjedelig, og jeg og håper at man kan begynne å bøtelegge folk for det. Det er jo faktisk båndtvang, og de månedene det ikke er det, så skal man uansett ha kontroll når bikkja er løs!

Jeg sa ifra til ei dame forrige uke faktisk, som lot bikkja si tusle løs ut i gata borti her...

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

De to gangene jeg har mista hund så har det ikke vært i "slippe løs" situasjon. Slipper ikke om jeg ikke tror jeg har nok kontroll. Har vært andre faktorer, som ødelagt gjerde jeg ikke så, og hund med fullstendig panikk. Selvsagt min feil begge gangene, men det har ikke vært fordi jeg har sluppet hundene og trodd jeg har hatt med kontroll enn jeg har.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjenner at jeg blir ganske irritert når folk ikke passe bedre på dyra sine. Og når det i tillegg kommer fram at det ofte er de samme personene som gang på gang må hente bikkja si fordi den er funnet, så syns jeg det hadde passet med en klekkelig bot. Uhell kan selvfølgelig skje alle, men når dette skjer med samme hunden mange ganger så er det eierne som ikke passer godt nok på. Og jeg tror nok det er noe i det som sies i artikkelen om at folk har tatt litt for mye ferie og lar hunden vandre litt som den vil i god tro om at den vil holde seg til hagen o.l.

Jeg syns synd på hundene som ikke blir passet bedre på og som kan bli skadet av biler eller lignende, det er ikke gøy for verken den som uheldigvis kjører bilen når hunden løper over veien eller for eier. Men en hund er alltid eiers ansvar, så jeg syns folk bør skjerpe seg! Det er heller ikke veldig gøy for de som kanskje er redd hunder å møte en løs hund uten eier.

Syns det rett og slett er skummelt at det er så mange hunder som blir rapportert savnet.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det burde helt klart bøtelegges når dette skjer gjentatte ganger. Altså, for min del hadde det vært helt greit hvis det ble en liten bot hver eneste gang politiet måtte ta hånd om hunden min. En tusenlapp hadde vært surt å måtte betale fordi lille Fido stakk ut døren og tok en tur rundt nabolaget, men for de som bare mister hunden en gang i et hundeliv så vil ikke det være noe problem. For gjengangere, derimot...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det burde helt klart bøtelegges når dette skjer gjentatte ganger. Altså, for min del hadde det vært helt greit hvis det ble en liten bot hver eneste gang politiet måtte ta hånd om hunden min. En tusenlapp hadde vært surt å måtte betale fordi lille Fido stakk ut døren og tok en tur rundt nabolaget, men for de som bare mister hunden en gang i et hundeliv så vil ikke det være noe problem. For gjengangere, derimot...

Her i kommunen er det faktisk slik. Men så formidler bare politiet kontakt med NAF som da tar seg av resten. Da er minstesummen 1000kr for å få med seg hunden.

Lurer på om det ikke gjøres noe notat dersom dette skjer gjentatte ganger.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...