Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dagen før jeg og dyran vender nesa sørover for en måned i Oslo før skolestart i Ungarn. Slik så den ut:

Klokka ni ringer vekkeklokka. Jeg bestemmer meg for å slumre en halvtime, men denne karen har andre planer:

IMAG2829_zpsb1520d9b.jpg

Den andre karen synes den første karen er teit:

IMAG2830_zps85dce805.jpg

Klokka ti står dyra her og er veldig klare for at jeg skal bli ferdig med å spise frokost.

P8012264_zpscfe3895f.jpg

Klokka 11 møter jeg Iwi med Shinya for en liten bytur:

P8012266_zps70793ae5.jpg

Klokka 12 er vi fremdeles i byen:

P8012268_zpsae781d4c.jpg

Klokka 13 er vi hjemme igjen og dyrene er tilbake på plass i hagen:

P8012272_zps91b776b7.jpg

Sånn rundt klokka 14 så pakker jeg litt i kofferten:

P8012279_zps07e9d6a8.jpg

Men jeg blir så lett distrahert, så jeg bestemte meg for å teste bilsela jeg har kjøpt til dyran for Norge-Ungarn turen vår i September... se så miserabel hund:

P8012278_zpsd50102e5.jpg

Klokka 15 og 16 ser jeg på tv:

P8012282_zpscff37701.jpg

Så glemte jeg å ta bilder og vips så var klokka 18. Da tok modern med Kuma på fjelltur og Tanuki stod ensom, alene og trist igjen:

P8012291_zps14748045.jpg

Klokka 19-21 dro jeg og TANUKI på besøk til mitt veldig gravide søskenebarn for å se nyleiligheten hennes:

P8012292_zps494e7107.jpg

P8012293_zpsce791396.jpg

Klokka 22 spiser vi litt kveldsmat hjemme:

P8012301_zpsf2710268.jpg

Litt før klokka 23 så føler jeg for å vise dere hvor brun jeg har blitt etter en hel måned i vakre vakre Tromsø:

P8012302_zpsce3a0106.jpg

  • Like 9
Skrevet

Stakkars Tanuki, ikke bare får han ikke bli med mormor på fjelltur, humom'en hans klarer ikke skrive riktig navn på han når de er på besøk engang! :lol:

DANG! Jeg gjør den feilen HELE tiden :/ Stakkar gutt, ikke rart han kommer uansett hvem av dem jeg roper på.

  • Like 1
Skrevet

Takk for en fin tur i sentrum, fine bilder. Dere må ha en god tur til Oslo og til Budapest når den tid kommer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...