Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Under hvert eneste innlegg på forumet står det "Rapporter". Denne knappen kan brukes til mange ting, og det trenger ikke være noe stort og alvorlig for å trykke på knappen.

Når du trykker på "Rapporter" kommer du til en ny side med en tektsboks. Her kan du skrive en beskjed som kun moderatorer og admin kan se.

Eksempler på ting du kan bruke en rapport til:

- du ønsker å redigere overskriften i en tråd du har laget

- noen har sendt ekkel PM til deg (da kan du også rapportere direkte fra meldingen du har mottatt!)

- du har dobbelpostet og vil ha den ene fjernet

- du ønsker å endre brukernavn

- du syns en diskusjon har gått over streken/det er personangrep/tråden er veldig off topic

- hvilken som helst annen kontakt med moderator eller admin

Kort fortalt er å rapportere at man sender en beskjed til moderatorteamet. :) Litt som å sende PM, men hele teamet ser den og det betyr jo at du raskere får respons på rapporten.

Håper dette gjør det forståelig for alle, og at ingen er redd for å bruke rapportknappen!

  • Like 4
Skrevet

Eksempler på ting du kan bruke en rapport til:

- du syns en diskusjon har gått over streken/det er personangrep/tråden er veldig off topic

Ikke for å starte en debatt om dette, men kan dere utdype hva som legges i "veldig" off topic? Skjønner at det vil være en konkret vurdering fra tilfelle til tilfelle, men det er jo greit å utdype med noen momenter for vurderingen, sånn for forutberegnelighetens skyld..?

(Hilsen hu som synes det er litt slitsomt når tråder blir splittet, men allikevel har en bakgrunnshistorie, og dermed havner litt ute av kontekst i nye tråder)

  • Like 2
Skrevet

Det vil alltid være en vurderingssak, det er noen ganger vi får rapporter om at folk syns en tråd er OT men vi velger å ikke gjøre noe med det.

Eksempel:

En tråd som handler om å plukke opp hundebæsj går over til å handle om oppdragelse

Tråden for håndarbeid har blitt til diskusjon om barn og fødsel

Spørsmål om hvilken fòrtype man skal bruke sklir over i snakk om matskåler

Om vi gjør noe med OT kommer litt an på hvor mange innlegg som er OT (er det nok til å starte en ny tråd som kommer til å leve?), hvor lenge det har pågått osv. Så kommer det også an på hvem som ser rapporten, vi deler jo ikke hjerne så det kan jo noen ganger få forskjellig utfall om f. eks jeg tar rapporten eller en av de andre. :)

Admin IW

  • 2 years later...
Skrevet

Ny her på forumet, men tror dette har bedret seg etter å ha tatt en liten titt på hva som er inne på de forskjellige trådene. SYmtes ikke at mange tråder sklir over i noe annet, men jeg har dog ikke vært inne på alle trådene.

Ser uansett frem til å fordype meg i hva som skjer på dette forumet

Ørjan

Nordisk hund

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...