Gå til innhold
Hundesonen.no

Rapportering - hva og hvordan


Mirai
 Share

Recommended Posts

Under hvert eneste innlegg på forumet står det "Rapporter". Denne knappen kan brukes til mange ting, og det trenger ikke være noe stort og alvorlig for å trykke på knappen.

Når du trykker på "Rapporter" kommer du til en ny side med en tektsboks. Her kan du skrive en beskjed som kun moderatorer og admin kan se.

Eksempler på ting du kan bruke en rapport til:

- du ønsker å redigere overskriften i en tråd du har laget

- noen har sendt ekkel PM til deg (da kan du også rapportere direkte fra meldingen du har mottatt!)

- du har dobbelpostet og vil ha den ene fjernet

- du ønsker å endre brukernavn

- du syns en diskusjon har gått over streken/det er personangrep/tråden er veldig off topic

- hvilken som helst annen kontakt med moderator eller admin

Kort fortalt er å rapportere at man sender en beskjed til moderatorteamet. :) Litt som å sende PM, men hele teamet ser den og det betyr jo at du raskere får respons på rapporten.

Håper dette gjør det forståelig for alle, og at ingen er redd for å bruke rapportknappen!

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eksempler på ting du kan bruke en rapport til:

- du syns en diskusjon har gått over streken/det er personangrep/tråden er veldig off topic

Ikke for å starte en debatt om dette, men kan dere utdype hva som legges i "veldig" off topic? Skjønner at det vil være en konkret vurdering fra tilfelle til tilfelle, men det er jo greit å utdype med noen momenter for vurderingen, sånn for forutberegnelighetens skyld..?

(Hilsen hu som synes det er litt slitsomt når tråder blir splittet, men allikevel har en bakgrunnshistorie, og dermed havner litt ute av kontekst i nye tråder)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det vil alltid være en vurderingssak, det er noen ganger vi får rapporter om at folk syns en tråd er OT men vi velger å ikke gjøre noe med det.

Eksempel:

En tråd som handler om å plukke opp hundebæsj går over til å handle om oppdragelse

Tråden for håndarbeid har blitt til diskusjon om barn og fødsel

Spørsmål om hvilken fòrtype man skal bruke sklir over i snakk om matskåler

Om vi gjør noe med OT kommer litt an på hvor mange innlegg som er OT (er det nok til å starte en ny tråd som kommer til å leve?), hvor lenge det har pågått osv. Så kommer det også an på hvem som ser rapporten, vi deler jo ikke hjerne så det kan jo noen ganger få forskjellig utfall om f. eks jeg tar rapporten eller en av de andre. :)

Admin IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...

Ny her på forumet, men tror dette har bedret seg etter å ha tatt en liten titt på hva som er inne på de forskjellige trådene. SYmtes ikke at mange tråder sklir over i noe annet, men jeg har dog ikke vært inne på alle trådene.

Ser uansett frem til å fordype meg i hva som skjer på dette forumet

Ørjan

Nordisk hund

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...