Gå til innhold
Hundesonen.no

Ensom jakt i tropevarme! Efit, sort of


Recommended Posts

Skrevet

En aldri så liten crappy bildetråd fra kvelden i kveld :D

Første gang jeg dro på ut på jakt helt alene, andre gang på jakt i hele mitt liv.

Det er helt hinnsides varmt ute, men det er også veldig mye mygg. Reven er ekstremt sky så da er det intet annet å gjøre enn å kle seg, helt bort!

Kjørte et godt stykke og satte i gang å traske.

20130725_205257_zps36a534d9.jpg

Det er ganske fint her :)

20130725_205305_zpsc8bd1be1.jpg

Myggen ble etter noen kilometer alt for plagsom, på med idiotmaska:P

20130725_205914_zps5fbbe2c9.jpg

Kommer fram til første post, våpen er ladd!

20130725_210507_zpsd543a527.jpg

Opp hit hadde jeg tenkt meg

20130725_210516_zps3781372a.jpg

Trasker opp, helt stille. Setter meg ned og kommer på at jeg har glemt noe *hahaÆ

20130725_211454_zps291dbf9b.jpg

Etter en times tid med lokking og ingen rev fant jeg ut at det var greit å prøve seg et annet sted og trasker videre.

20130725_212521_zpsbfe2fb0f.jpg

Myggen har gitt meg mange fine merker..

20130725_212533_zps3848ab4a.jpg

Tilbake i bilen og på vei til neste post ser jeg den vakre solnedgangen, stopper og kikker litt :heart:

20130725_214327_zps22313418.jpg

Sekken står igjen i bilen, jeg ringer politet og gir beskjed om at jeg kommer til å sitte i veikanten med våpen, oppgir navn og jeger nr før jeg trasker ut til jordet.
Det er sinnsyykt mange som bremser ned og kikker, og mange av de pleier vistnok å ringe polisen.

20130725_221550_zpsed8eafef.jpg

Skuet mitt den neste timen:

20130725_222250_zps8283d7a3.jpg

Her var det også lite aktivitet. Så jeg kjører litt videre og glemmer tlf i bilen. Nå er det ganske mørkt. Men reven kom, en stor gråbrun sak! Jeg ble egentlig helt paff fordi jeg hadde ikke trodd den skulle komme. Jeg klarte å miste lokken min (fløyte) på vei opp til posten så jeg brukte lokkelyder på tlf. Skadet flaggspett for å være spesifikk, og der kom mikkel traskende. Desverre var det litt for langt unna og jeg satt ikke skikkelig, mikkel føk avgårde før jeg fikk sukk for meg. Men da vet jeg hvertfall hvor han er og drar tilbake i grålysningen eller i morgen kveld :D

Nå har dagens følgesvenn lagt seg sammen med kjærsten sin :P

20130725_233635_zps4b078eb4.jpg

Nå, en KALD dusj!

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...