Gå til innhold
Hundesonen.no

Kull på tispe før fylte 2 år.... :(


HeraHiromi
 Share

Recommended Posts

Så en annonnse på finn der de ville selge en tispe på halvannet år, hun hadde hatt et valpekull og var en god mor.

Hunden liker ikke nærkontakt med mennesker, da kan hun reagere med knurring. Blir så irritert på slikt oppdrett.... greit at man ikke vet så mye, men det går da an å høre med folk som vet?

Også skal hunden selges... ja.... lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjenner ikke så mange oppdrettere, men jeg har da sett noen som jeg synes fremstår som kyniske og ukritiske. Penger står i fokus, ikke avlstispenes beste.

Rovdrift forekommer, desverre, og det er her jeg mener valpekjøpere bør være kritiske til hvem de velger å kjøpe valp av. Av ALLE annonsene på finn.no som ligger ute for rottweilere, så er det derimot kun 2 kull som er godkjent av Norsk Rottweilerklubb og som ligger på deres sider. Det forteller vel noe...

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan vel ikke kalles oppdrett det der, jeg synes det høres ut som uvitenhet og idioti! :(

Jeg har kommet til et punkt hvor jeg har lyst å filleriste folk som ikke tar mer ansvar for dyrene. Katter og hunder fyller opp ørtenvis av annonser på finn, og det er stappfulle omplasseringssentre som har sprengt kapasiteten sin til sitt ytterste - og imens så fyller man på med enda flere dyr uten mål og mening... :gaah:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så en annonnse på finn der de ville selge en tispe på halvannet år, hun hadde hatt et valpekull og var en god mor.

Hunden liker ikke nærkontakt med mennesker, da kan hun reagere med knurring. Blir så irritert på slikt oppdrett.... greit at man ikke vet så mye, men det går da an å høre med folk som vet?

Også skal hunden selges... ja.... lykke til!

Var dette den kelpietispa?? :-/

Såg ei kelpietispe ute på 1 1/5 år ca, hadde hatt kull og var god mor.

Det var mye som skurret i den annonsen da hunden blant annet kunne ligge i bur om natten, og dagen og ved behov ellers? (hele døgnet?)

ikke sosial med mennesker og kan knurre...

spiser helst menneskemat og rester...

Får lyst til å kjøre å hente henne pronto :-(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff jeg får så vondt av å lese på finn.no De sibirboxerne gjør vondt å se også, der har lagt med et bilde av en hund fra forrige kull som bare er 6 måneder. Ordentlig rovdrift av noe som har stor sannsynlighet for å bli litt krevende hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...