Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

post-1323-13741637611916_thumb.jpg

post-1323-13741639174474_thumb.jpg

post-1323-13741639785365_thumb.jpg

Han har endel hudproblemer med aldri hatt slik tørr nese før. Resten av huden hans er faktisk veldig bra:)

Han skal til dyrlegen på tirsdag for vaksine og skal høre da, men kjekt å høre hva dere her inne tror:)

post-1323-13741638913773_thumb.jpg

Skrevet

Skitt og lort som har tørket fast? Mine hunder har hatt sånn noen ganger, og da har det vært det. Mulig jeg er dårlig på å tolke bilder her altså, men det er det det ser ut som for meg. For å teste teorien; fukt det med vann/fuktig klut over litt tid, og forsøk å gnikk av. Går det - så har jeg rett, hvis ikke, så trekker jeg tilbake min teori. :sleep:

Ellers - et urkomisk førstebilde! :D

Skrevet

Kjente en labrador en gang i tiden som hadde sånn nese... Det så ikke ut til å plage ham, men det var unektelig litt merkelig. Jeg tror aldri eier fant ut av hva det var, og hunden levde vel og lenge uten at han mistet nesen sin - den bare så litt rar ut til tider :).

Skrevet

Ganske vanlig på amerikansk bulldog. Vet ikke hva det kommer av, men det er sånn tørr og fortykket hud. Kjøp vanlig lipsyl stift og smør noen ganger om dagen så går det bort. :)

Skrevet

Be dyrlegen sjekke om det kan komme av tette tårekanaler.

Hæ? Den må du forklare, hvordan kan det henge sammen?

Skrevet

Bulldogen min hadde noe lignende, smurte bare på vasselin når det var som "værst" så ikke ut til å plage henne :)

Skrevet

Skitt og lort som har tørket fast? Mine hunder har hatt sånn noen ganger, og da har det vært det. Mulig jeg er dårlig på å tolke bilder her altså, men det er det det ser ut som for meg. For å teste teorien; fukt det med vann/fuktig klut over litt tid, og forsøk å gnikk av. Går det - så har jeg rett, hvis ikke, så trekker jeg tilbake min teori. :sleep:

Ellers - et urkomisk førstebilde! :D

Det er huden hans, går ikke bort :)

Hehe, var ikke så lett å få tatt bilde nærme:p

Kjente en labrador en gang i tiden som hadde sånn nese... Det så ikke ut til å plage ham, men det var unektelig litt merkelig. Jeg tror aldri eier fant ut av hva det var, og hunden levde vel og lenge uten at han mistet nesen sin - den bare så litt rar ut til tider :).

Så merkelig, det ser ubehagelig ut, men han plages jo av lite..

Ganske vanlig på amerikansk bulldog. Vet ikke hva det kommer av, men det er sånn tørr og fortykket hud. Kjøp vanlig lipsyl stift og smør noen ganger om dagen så går det bort. :)

Åh, da skal jeg en tur på butikken! :D

Be dyrlegen sjekke om det kan komme av tette tårekanaler.

Hvordan skjer det?:)

Bulldogen min hadde noe lignende, smurte bare på vasselin når det var som "værst" så ikke ut til å plage henne :)

Høres flott ut om det er så enkelt! :D

Skrevet

Schäferen her er sånn innimellom,som regel etter litt hage arbeid :ahappy: .Men det er faktisk huden som blir tykk liksom,jeg gjør som de sier over her,vasker rent m vann og smører med lypsyl eller vaselin.

Etter et par tre uker er han helt fin igjen :) .

  • Like 1
Skrevet

Takk for linker!

Jeg innbiller meg at han allerede er bedre etter en runde med lypsyl, men skal vel ikke håpe for mye allerede. Men satser på at det blir bra nå :D

Skrevet

vaselin og lipsyl var det min katt med dette fenomenet ble "fikset" med. Det var verre i noen perioder enn i andre. Ble jo aldri kurrert, men holdt det i sjakk.

Skrevet

Hæ? Den må du forklare, hvordan kan det henge sammen?

Slik:

hundehoved.jpg

Har bare vært borti èn hund som fikk tørr og sprukken snute på grunn av tett tårekanal/nedsatt tåreproduksjon, men når jeg tenker meg om så var dette kun et problem på det ene øyet og den ene siden av snuta. Og i dette tilfellet hang disse to tingene sammen, men jeg tviler vel egentlig på at det er det som feiler TS sin hund sin snute.

Men joda, det kan fint henge sammen :)

Guest Yellow
Skrevet

Min hunds snute er normalt sett ganske tørr (men ikke sprukket e.l slik som dette), så blir den gjerne fuktig når han er lenge ute i frisk luft og bruker snuten mye som ved godbitsøk.

Ville prøvd å smøre på kokosolje, det skal også ha bakteriedrepende egenskaper samt gir mye fuktighet raskt.

Skrevet

Etter en dag eller to med lypsyl så kan du bare skrape/pille vekk den tørre, døde huden. :)

Så bra du skrev det! Jeg skulle akkurat til å skrive at huden har begynt å løsne og kjente jeg ble litt stressa. Men da er det normalt:D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...