Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpen lekerbiter MYE


Recommended Posts

Guest bikkje1
Skrevet

Valpen min lekerbiter hele tiden. Og da mener jeg hele tiden.. Hva kan jeg gjøre for å få han til å slutte? Litt biting er greit, men av og til blir det alt for mye.

Jeg merker at han har mye energi, så vi prøver å aktivisere han så bra som mulig med lydighetstrening, gjemme fôr, leke med han osv.

Men siden han har så mye energi, kan jeg da gå litt lengre turer med han? Jeg pleier å gå mellom 5-15 min med han, men jeg har hørt at valper ikke skal ha lange lufteturer. Blir 30 min for mye for han?

Skrevet

30 min tur i eget tempo klarer de finfint. Mine valper får være med på tur og tusle så mye de vil.

For å få han til å slutte å bite er rett og slett og feks gjøre deg utilgjengelig når han begynner med slikt. Rett og slett reise deg og gå /dra bordet inntil sofaen så hunden ikke når deg osv.

Guest bikkje1
Skrevet

Så jeg kan bare overse han totalt til han slutter? Hvis han ikke når oss piper han veeldig mye, så hele borettslaget hører..

Skrevet

Man trenger jo ikke nødvendigvis å gå så innmari langt for å være ute og oppdage verden :) Da han min var valp, så var vi tidlig i skogen eller på andre oppdagelsesturer hvor vi gjerne koste oss ute i timevis. La også bevisst inn rolige dager. Variasjon på dagene, rett og slett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...