Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hatt samme problem ei stund nå, uansett hvor små bildene er får jeg fortsatt beskjed om at de overstiger

14,84k.

Prøvde å legge ut nøyaktig samme bilder som jeg la ut for noen dager siden, men får nå også beskjed på dem at de er for store.

Har gjort alle bildene knøttsmå bare for å prøve, men det funker heller ikke :|

Er det noe jeg gjør feil nå?

Skrevet

Jeg laster opp direkte til forumet ja, grensa er på 14,85k eller noe.

Men det er altså ingen som tydeligvis er under den grensa. Selv bildene jeg la ut for noen dager siden er ikke lenger godtatt :wacko:

Skrevet

Men hvis man går på Bruk full editor, så står det, der man kan laste opp:

"Du har brukt 1.05MB av din 14.65MB totale opplastingskvote (Maks størrelse for enkeltfil: 5MB)"

Du har ikke brukt opp din totale, da? Jeg tror ikke den gjelder pr innlegg, nemlig, men pr alt.

Skrevet

Men hvis man går på Bruk full editor, så står det, der man kan laste opp:

"Du har brukt 1.05MB av din 14.65MB totale opplastingskvote (Maks størrelse for enkeltfil: 5MB)"

Du har ikke brukt opp din totale, da? Jeg tror ikke den gjelder pr innlegg, nemlig, men pr alt.

Hahaha, åååå, ja det kan være!

Hva skjer når den totalte er brukt opp da? :lol:

Skrevet

Da må vel tidligere filer du har lastet opp ryddes opp i tenker jeg. Anbefaler på det sterkeste å skaffe seg en konto på photobucket.com eller lignende - da kan du laste opp teeeeemmelig mange bilder, og du kan til og med bestemme hvor store de skal være når du laster dem opp. Så har du alt på et online album, går inn på bildene du vil dere og så har du alle linkene du måtte trenge for å lime dem inn på diverse forum og nettsteder :)

Edit - jeg var for treig med å svare, SoppenCamilla kom meg i forkjøpet ;P

  • Like 1
  • 6 months later...
Skrevet

Kan jeg låne denne tråden litt, fremfor å lage en ny lignende? :P
Hvis ja, slenger jeg inn spml med en gang: Jeg vil "pynte litt" på profilen min, men alle bildene på dataen min er større enn 200kb (som står er max). Hvordan redusere størrelsen på det bildet jeg vil bruke? (Til og med mobilbilde blir for stort :P)

Beklager så mye hvis det er upassende å stjele tråden :innocent:

Skrevet

Kan jeg låne denne tråden litt, fremfor å lage en ny lignende? :P

Hvis ja, slenger jeg inn spml med en gang: Jeg vil "pynte litt" på profilen min, men alle bildene på dataen min er større enn 200kb (som står er max). Hvordan redusere størrelsen på det bildet jeg vil bruke? (Til og med mobilbilde blir for stort :P)

Beklager så mye hvis det er upassende å stjele tråden :innocent:

(Kan vel svare meg selv og si jeg fant det ut)

Edit: Ooog at det er mulig å redigere innlegg :rofl:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...