Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

vet ikke om resultatene står et annet sted, men jeg lager en egen tråd iallefall. Så får moderator flette trådene hvis det allerede finnes en...

Skrevet

Jeg stilte ikke på de to utstillingene jeg kunne meldt på til på lørdagen (klaffet så dårlig med hund i fly).

Jeg stilte Jezzy og Nico på NKK på søndagen.

Dommer Birgitta Svarstad, Sverige dømte Boston Terrier. Det var 8 påmeldte i rasen.

Jezzy på 10 mnd ble 2. beste tispe med CERT. Lille valpejenta mi var veldig glad og hoppet som sedvanlig rundt i ringen (klarer bare ikke å plukke av henne dette, men vi fortsetter å trene) Dommeren likte at hun var glad og hadde kun en negativ ting å si, og det var at hun må bli litt fastere i albuene.

NKKTromsoslash-Jezzy_zps491112df.jpg

Nico på 13 mnd, gjorde alt slik han skulle, gikk bra og stod bra. Dommeren fikk kjenne på kroppen og se på tenner uten at han gjorde tegn til å hoppe av bordet :P og da var jeg egentlig ganske fornøyd.

Han ble 1jkk med CK, og ble slått av en flott unghund fra Italia som er på besøk i Norge for en stund. Nico fikk res Cert, og selv om det er en litt sur ting å få (såå nær liksom), så er jeg fornøyd med å bli 2. beste hanhund.

NKKTromsoslash-Bestehanhundklasse_zpsf3f

  • Like 7
Skrevet

Jazz fikk ex + ck på fredagens NDK utstilling (desverre ikke plassert i BHK)

Lørdagen var det THK sin utstilling og da ble det ex- ck- 2BHK og CERT :D

Søndagen på NKK Tromsø dro han til og fikk ex- ck- 2BHK og STORCERT

16 mnd og fullcertet, kan det bli bedre :blissysmile::icon_clapping::punk:

  • Like 8
Skrevet

Snøfrost Svale Dis deltok på utstillingene i Tromsø (hun bor med sine eiere i Kiruna)

946418_10151390511976916_202726860_n.jpg

lørdag, dommer Harald Aune

Tik av utmärkt typ. Välskapt huvud. Utmärkt över och underlinje. Tillräckligt vinklad runt om. Utmärkt benstomme.Korrekt bett. Trevligt temprament. Sedan står det något som jag inte kan tyda. Tror att det står något i stil med välmusklad med hänsyn till ålder.

Exc.JK 1.JKK CK 2.BTK R.CERT

søndag, dommer Jesper Andersson

15 månaders feminin tik som kunde haft lite mer höjd på benen. Bra huvudform, bra ögon och öron. Bra hals och stark rygg. bra bröst korg och balanserade vinklar. Rör sig balanserat. Bra steg. Trevligt temprament.

Exc.JK 1.JKK CK

Veldig, veldig fornøyd med kritikkene og resultatene til Dis. Hun har bare blitt stilt 2 ganger tidligere (en off og en uoff i Sverige). og ikke minst er jeg superfornøyd med de flinke og hyggelige valpekjøperne mine!

  • Like 1
Skrevet

Lykke (Urban Legend Arctic Future stilte på søndag på NKK. Som så mange ganger før var kritikken bra, men det holdt ikke helt til mål. Hun ble plassert bak Certvinneren med CK og res-cert. En plassering jeg tror vi har fått fem ganger på NKK nå. Lykke er pen uten store feil, men hun er ingen stjerne. TIl høsten blir hun fem år. Jeg skal stille henne i Harstad i oktober, men om det ikke går vår vei da heller tror jeg at jeg legger utstillingskarrieren på hylla.

Ble ikke tatt noen bilder av henne så dette er vel ett år gammelt eller noe:

527485_10150641938957105_229419740_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Hadde veldig varierende resultater denne helga.

Lørdag THK:

Hampus vg.

Dina 1 btk, og BIR.

Gåttfred excellent.

Stilte Gåttfred på miniatyrhundklubbens utstilling også lørdagen.

Da ble han BIR.

NKK søndag.

Hampus Excellent.

Dina excellent, ck og 3 btk.

Gåttfred excellent, ck, 3 bhk og reserve cacib.

  • Like 1
Skrevet

Shinya stilte i valp 6 - 9 mnd og som eneste akita valp lørdag og søndag.

Lørdag THK Bir valp, alle valpene var samlet til en stor finale og vi ble ikke plasert der.

Søndag NKK Bir valp, og Big 3 :) (5 valper med i gruppefinalen)

Er veldig fornøyd med helgen, Shinya oppførte seg stort sett veldig bra bortsett fra noen små tulle raptuser i ringen.

Dette var hans siste valpe show, neste gang stiller han i junior klassen til høsten.

Gratulere til alle med resultatene.

  • Like 1
Skrevet

Emeric stilte på 2 utstillinger lørdagen, og fikk 2 cert og ble BIR på begge. Hadde veldig trivelige dommere og ikke minst ringsekretær på lørdagen.

På søndagen hadde vi konkurranse, og endte med res-cert. Storfornøyd me helga :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tråden er noen år gammel, men spørsmålet er like aktuelt i dag, så jeg tar med en oppsummering av hvordan landskapet ser ut nå for den som leter etter alternativer til Adobe-abonnementet. For RAW-fremkalling er darktable og RawTherapee fortsatt de to store gratisalternativene til Lightroom. Darktable har fått et mye ryddigere grensesnitt de siste versjonene, med «scene-referred»-arbeidsflyt (filmic/sigmoid) som håndterer høylys godt – nyttig når man fotograferer mørke hunder mot snø eller lys himmel, der kontrasten fort blir for stor. RawTherapee er litt mer teknisk, men har svært god støyreduksjon og skarphet, noe som hjelper på actionbilder tatt med høy ISO i dårlig lys. Til retusjering og lagbasert redigering er GIMP fortsatt gratis og har blitt bedre med versjon 3, med ikke-destruktive filtre. Et rimelig betalt alternativ er Affinity Photo, som nå er gratis å bruke etter at Canva kjøpte det, og som føles mest som Photoshop i arbeidsflyten. Photopea er også verdt å nevne: det kjører rett i nettleseren og åpner til og med PSD-filer. I tillegg har det kommet en del nettleserbaserte AI-verktøy som kan være nyttige for spesifikke oppgaver, for eksempel å bytte ut en rotete bakgrunn bak hunden, utvide et bilde som er beskåret for tett, eller restaurere gamle, falmede bilder av hunder man har hatt tidligere. Et eksempel er image to image ai der man laster opp et bilde og skriver en kort instruks, og verktøyet beholder positur, komposisjon og lys mens det endrer stil eller bakgrunn. Det erstatter ikke vanlig fremkalling, men kan være et supplement når man vil gjøre noe kreativt med et bilde. Mitt råd ville være å starte med darktable for selve fremkallingen, og heller ta i bruk de andre verktøyene etter behov. Det viktigste for gode hundebilder er uansett lyset og øyekontakten – redigeringen er bare prikken over i-en.
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...