Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater Tromsø 14. - 16. juni


Mollymor
 Share

Recommended Posts

Jeg stilte ikke på de to utstillingene jeg kunne meldt på til på lørdagen (klaffet så dårlig med hund i fly).

Jeg stilte Jezzy og Nico på NKK på søndagen.

Dommer Birgitta Svarstad, Sverige dømte Boston Terrier. Det var 8 påmeldte i rasen.

Jezzy på 10 mnd ble 2. beste tispe med CERT. Lille valpejenta mi var veldig glad og hoppet som sedvanlig rundt i ringen (klarer bare ikke å plukke av henne dette, men vi fortsetter å trene) Dommeren likte at hun var glad og hadde kun en negativ ting å si, og det var at hun må bli litt fastere i albuene.

NKKTromsoslash-Jezzy_zps491112df.jpg

Nico på 13 mnd, gjorde alt slik han skulle, gikk bra og stod bra. Dommeren fikk kjenne på kroppen og se på tenner uten at han gjorde tegn til å hoppe av bordet :P og da var jeg egentlig ganske fornøyd.

Han ble 1jkk med CK, og ble slått av en flott unghund fra Italia som er på besøk i Norge for en stund. Nico fikk res Cert, og selv om det er en litt sur ting å få (såå nær liksom), så er jeg fornøyd med å bli 2. beste hanhund.

NKKTromsoslash-Bestehanhundklasse_zpsf3f

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jazz fikk ex + ck på fredagens NDK utstilling (desverre ikke plassert i BHK)

Lørdagen var det THK sin utstilling og da ble det ex- ck- 2BHK og CERT :D

Søndagen på NKK Tromsø dro han til og fikk ex- ck- 2BHK og STORCERT

16 mnd og fullcertet, kan det bli bedre :blissysmile::icon_clapping::punk:

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snøfrost Svale Dis deltok på utstillingene i Tromsø (hun bor med sine eiere i Kiruna)

946418_10151390511976916_202726860_n.jpg

lørdag, dommer Harald Aune

Tik av utmärkt typ. Välskapt huvud. Utmärkt över och underlinje. Tillräckligt vinklad runt om. Utmärkt benstomme.Korrekt bett. Trevligt temprament. Sedan står det något som jag inte kan tyda. Tror att det står något i stil med välmusklad med hänsyn till ålder.

Exc.JK 1.JKK CK 2.BTK R.CERT

søndag, dommer Jesper Andersson

15 månaders feminin tik som kunde haft lite mer höjd på benen. Bra huvudform, bra ögon och öron. Bra hals och stark rygg. bra bröst korg och balanserade vinklar. Rör sig balanserat. Bra steg. Trevligt temprament.

Exc.JK 1.JKK CK

Veldig, veldig fornøyd med kritikkene og resultatene til Dis. Hun har bare blitt stilt 2 ganger tidligere (en off og en uoff i Sverige). og ikke minst er jeg superfornøyd med de flinke og hyggelige valpekjøperne mine!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lykke (Urban Legend Arctic Future stilte på søndag på NKK. Som så mange ganger før var kritikken bra, men det holdt ikke helt til mål. Hun ble plassert bak Certvinneren med CK og res-cert. En plassering jeg tror vi har fått fem ganger på NKK nå. Lykke er pen uten store feil, men hun er ingen stjerne. TIl høsten blir hun fem år. Jeg skal stille henne i Harstad i oktober, men om det ikke går vår vei da heller tror jeg at jeg legger utstillingskarrieren på hylla.

Ble ikke tatt noen bilder av henne så dette er vel ett år gammelt eller noe:

527485_10150641938957105_229419740_n.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde veldig varierende resultater denne helga.

Lørdag THK:

Hampus vg.

Dina 1 btk, og BIR.

Gåttfred excellent.

Stilte Gåttfred på miniatyrhundklubbens utstilling også lørdagen.

Da ble han BIR.

NKK søndag.

Hampus Excellent.

Dina excellent, ck og 3 btk.

Gåttfred excellent, ck, 3 bhk og reserve cacib.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Shinya stilte i valp 6 - 9 mnd og som eneste akita valp lørdag og søndag.

Lørdag THK Bir valp, alle valpene var samlet til en stor finale og vi ble ikke plasert der.

Søndag NKK Bir valp, og Big 3 :) (5 valper med i gruppefinalen)

Er veldig fornøyd med helgen, Shinya oppførte seg stort sett veldig bra bortsett fra noen små tulle raptuser i ringen.

Dette var hans siste valpe show, neste gang stiller han i junior klassen til høsten.

Gratulere til alle med resultatene.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Emeric stilte på 2 utstillinger lørdagen, og fikk 2 cert og ble BIR på begge. Hadde veldig trivelige dommere og ikke minst ringsekretær på lørdagen.

På søndagen hadde vi konkurranse, og endte med res-cert. Storfornøyd me helga :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...