Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vi mistet 15.06.2013 klokken 02.00 en black and tan shibatispe i E.C. Dahlsgate i Trondheim!

Hun ser ut og oppfører seg litt som en valp, heter Zelda og har et grønt halsbånd. Hun er liten og ganske skvetten av seg, hun har aldri stukket av før over lengre tid!

Har snakket med Falck, Politiet, Veterinærvakta og lagt ut annonse på dyrebar!

Vi håper noen har sett henne!

Skrevet

Jeg la ut på facebookgruppa hund savnet & funnet i trøndelag og på facebook profilen min. Har også sagt fra til folk jeg kjenner. Håper hun dukker opp snart.

Skrevet

skal holde øynene åpne! Håper virkelig hun kommer til rette igjen!

Jeg brukte dyretolk da pusen forsvant i mai, det syntes jeg hjalp veldig.

Spesielt fordi den ene tolken ga meg et veldig klart bilde på hvor hun var, og hun kom hjem noen timer etter at jeg hadde vært og lett det stedet tolken oppgav.

Så, hvis du føler for å prøve det kan du sjekke ut studentene her (de gjør dette gratis) :
http://www.sigra.no/nyttig-info/behandlere/utdannet-hos-oss/

krysser fingrene!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...