Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte å kjøpe meg ny laptop.

Har nå en HP, og har vært fornøyd med den. Men den synger litt på det siste verset.

Bruker den ikke til noe store greier. Mye forum og serier, og et facebookspill i ny og ne.

Liker å ha pc-en på fanget hvis det har noe å si (kanskje på vifta under? :P )

Viktigste er at den er kjapp! Det er vel alle nye laptoper, men verste jeg veit er ting som bruker "lang" tid på ting. Samboeren har nettopp fått seg ny, den bruker sånn 10 sekunder på å slå seg på. Noe sånt vil jeg ha :lol:

Maks 5000.

Skrevet

Hva er dette i-greiene for noe?
(Jeg kan null PC-altså).

Jeg vil ha rask PC (fordi jeg er utålmodig), og betaler heller tusen kroner mer for å få en som er kjapp og holder litt lenger i stedet for en som er helt grei og ikke spesielt kjapp.

Betaler selvfølgelig så lite som mulig, men jeg ønsker ikke å kjøpe en laptop som jeg ikke blir fornøyd med fordi den er litt billigere! :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

i greiene er prosessoren og uansett hva AnetteH måtte mene så er i5 hippere enn i3. :)

http://ark.intel.com/compare/74542,72056

Den er raskere, nyere teknologi og du får intel 4000 grafikk. ( intel 3000 på i3 ). Akkurat hvor mye du får igjen for det er uvisst men tilsynelatende nok til at jeg hadde lagt i det lille ekstra. Ikke minst m.t.p. fremtiden om du skal ha den en stund..

Menne W8 burde du ikke ha touchskjerm?

Skrevet

Jeg sier ikke at i3 er dårligere. Haha..

Jeg sier at ikke alle trenger i5.

Vil ikke tro folk trenger quad core i5, 16 GB ram slik jeg har f. Ex.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...