Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nora er ikke sånn, men alle vorstehhundene vender rompa til. a og B på alle hofter :)

Sheltien her i hus er også rask på å dytta rumpa til ja! Hun er dog ikke røntget men ganske sikker på at hun gjør det fordi hun ønsker å bli klødd der.

Veldig ot, men hvor gammel er hun? :)
Skrevet

Nora er ikke sånn, men alle vorstehhundene vender rompa til. a og B på alle hofter :)

Veldig ot, men hvor gammel er hun? :)

Hun er 4 år. Ikke røntget pga forrige eiers økonomi, hvis det var det du lurte på. Kommer til å bli røntget av meg så snart jeg har økonomi til det.

Skrevet
Hun er 4 år. Ikke røntget pga forrige eiers økonomi, hvis det var det du lurte på. Kommer til å bli røntget av meg så snart jeg har økonomi til det.
Nei, lurte bare på alder genrelt, hehe :)
Skrevet

Takk for svar alle sammen, da er vi vel enige om at det er ganske så normalt hos hunder, pjuh! :D

Begynte jo å lure, da "alle" vi møter på synes han er så sær, en hannhund skal jo ikke "by seg frem", mente de! :P

....og om dere - etter å ha gitt hunden en heftig rompeklørunde - kjenner under på hannhundens kjønnsorganer (sånn ca. midt mellom åpning og baller) så vil dere finne ut HVORFOR hunder synes det er så innmari godt å bli klødd der...

Og ja, Noah elsker også å bli klødd på rompa - grisen

Neei, er det sant? Æsj, hihi :P

Skrevet

Mine har aldri blitt opphisset av å bli klødd der. :P Nirm brukte å ligge på ryggen for å klø seg på rumpa, så hadde vært synlig om han hadde blitt opphisset. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Ganske vanlig ja, men fins individer som ikke syns noe om det også.

Vår whippet liker det godt - han klør seg selv også via soffaputene. Gnir trynskaftet/hals mot gulv og har rumpa i været. Bøyer lett i de kraftige :huh: bakføttene og spenner ifra slik at puta blir løfta godt opp i forkant. Skyver seg litt fram og tar neste pute osv

Hehe, akkurat sånn holder min hund på også :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...