Gå til innhold
Hundesonen.no

Diskusjonsforum for hunderaser- har din raseklubb det?


Meg
 Share

Recommended Posts

Herlighet.. Det der er ikke greit. Ser du er irritert..

Men husky er ikke skikkelig bikkjer veit du..

Det er bare noen som har litt ekstreme syn der ute, men det gjelder innenfor sh, ah, am og grl. Har også hørt at hundene blir "villere" og bedre til å trekke om dem ikke har mye menneskelig kontakt. Det er best å bare hive over mat til hundene en gang om dagen ish..

Sorry, nå bare surrer jeg OT. Beklager.

:lol::lol::lol::lol: *Måtte bare få vise hvor hysterisk morsomt jeg syns disse ekstremistene er, selv om det er OT* :lol::lol::lol::lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlighet.. Det der er ikke greit. Ser du er irritert..

Men husky er ikke skikkelig bikkjer veit du..

Det er bare noen som har litt ekstreme syn der ute, men det gjelder innenfor sh, ah, am og grl. Har også hørt at hundene blir "villere" og bedre til å trekke om dem ikke har mye menneskelig kontakt. Det er best å bare hive over mat til hundene en gang om dagen ish..

Sorry, nå bare surrer jeg OT. Beklager.

oj oj oj. snodig at mine i det hele tatt trekker! i følge den tankegangen der skulle de vært helt ubrukelige :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Norsk kooikerklubb hadde forum på sin gamle nettside, men det ble lite brukt og ble dermed lagt ned da de forandret nettsiden, men nå har vi en facebookgruppe som fyller samme funksjon egentlig (en gruppe for informasjon fra klubben, og en gruppe for fri diskusjon). Den svenske kooikerklubben har fortsatt forum, der er det regel om fullt navn evt kennelnavn, etter at det gikk litt hardt for seg en stund. Det går fortsatt hardt for seg, men er betydelig mindre aktivitet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, men det er ikke så ofte i bruk, tittet der inne når vi ventet på Leo, sto svært lite nytt da :P men vi har egen facebok gruppe for raseklubben, den brukes oftere, og du må være medlem av klubben for å få tilgang :) pluss en rekke andre facebook sider for rasen.

Peke opp :)

Svenske lapphundklubben har forum som er mer i bruk, samme med finske, men der går mest i Facebook :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Labradoren har en gruppe på FB, ellers nothing. Synes hjemmesiden hos norsk retrieverklubb er utrolig lite aktiv og kjedelig, lite info og dårlig info. Har flere ganger forsøkt å kontakte i håp om å kunne bidra / hjelpe - men det er det nada interesse for.

Gruppen på FB er folk som legger ut bilder. Var en liten debatt for litt siden, den var ikke opphetet men man satt omtrent på to forskjellige gjerder og snakka om to forskjellige ting :P Ingen vilje til å sette seg inn i den enes eller andres synspunkt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har en gruppe på fb for sankten i alle fall. Schæferhunden hadde også et eget forum i sin tid, hvor jeg faktisk ble utestengt grunnet meningsutveksling, og etter det har jeg ikke giddet å sjekke om de fortsatt driver det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde et toller-forum, men der var det relativt lite aktivitet, så tror det blir nedlagt.

Det er mange grupper på facebook, den jeg liker best er en "internasjonal" gruppe heter "definition of a toller". Lært veldig mye av den siden :) Folk legger ut bilder og får tilbakemeldinger av det jeg oppfatter som kunnskapsrike og erfarne tollerfolk. Det er flere forskjellige album slik at det blir veldig oversiktlig. Det diskuteres også en del rundt ting som har med toller og gjøre. Som sagt, veldig lærerik side!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Norsk pinscherklubb har både forum og facebook side. Der diskuteres det både med ekte navn og nick :)

Og det er overraskende lite krangling på facebook-siden, iallefall i forhold til det jeg hadde sett for meg før jeg meldte meg inn :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Korthårs-collie har eget forum på fb og der syns jeg sakligheten er bra. Jeg meldte meg ut av collie-forumet (det som er felles for både lang og korthår) pga mye usaklig drittkasting. Jakt og fuglehund-miljøene har div fora av ymse kvalitet og jeg ble uten forvarsel bare kasta ut og blokkert fra det ene jeg var innom av og til fordi moderator fant ut at hun ikke likte meg siden jeg er "pølsetante" (ifølge henne). Så gidder ikke de fora noe mer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finnes en curly coated retriever side på facebook, og siden det er en såpass liten rase blir det heftige diskusjoner. Jeg er vel ikke sånn veldig fan av miljøet for å være ærlig, synes det er utelukkende fokus på utstilling, og alt for lite fokus på å faktisk bruke hundene og helseteste. For en tid tilbake siden hadde vi en diskusjon hvor jeg satt igjen med inntrykket at mange mente det ble helsetestet for mye, for da hadde man ikke avlsmateriale igjen om man skulle ta hensyn til alt som dukket opp på tester. :icon_confused:

Det er også ingen hemmelighet at det er en rase med mye mentale problemer, men det må for all del hysjes ned. Oppgitt over oppdrettere og rasemiljøet jeg? Ja, en smule...

Må bare nevne at raserådet nettopp satte opp en dualpris, så heeelt på viddene er de vel ikke? :lol:

Retrieverklubben har et forum. Jeg tror jeg har en bruker, men har aldri brukt det noe særlig da det ikke er særlig aktivt.

Har også sett noen grupper på facebook, men det er mer folk som legger ut bilder av hundene sine, enn diskusjoner.

Gikk inn for å sjekke hvor aktivt retrieverforumet var, og jeg husket riktig. Ser ikke ut til at noen har skrevet noe siden i fjor. :P

Det er nesten dødt ja :) Men både Golden I Fokus og Flat I Fokus har i hvert fall det jeg vil kalle "mye aktivitet" på fb.

Labradoren har en gruppe på FB, ellers nothing. Synes hjemmesiden hos norsk retrieverklubb er utrolig lite aktiv og kjedelig, lite info og dårlig info. Har flere ganger forsøkt å kontakte i håp om å kunne bidra / hjelpe - men det er det nada interesse for.

Gruppen på FB er folk som legger ut bilder. Var en liten debatt for litt siden, den var ikke opphetet men man satt omtrent på to forskjellige gjerder og snakka om to forskjellige ting :P Ingen vilje til å sette seg inn i den enes eller andres synspunkt :P

Veldig varierende, vil si f.eks Telemark sin avdelingside er ganske aktiv, jeg skriver flere artikler i uka der i alle fall.

Når det gjelder hovedsiden er det ikke så mange saker kontoret og raserådene kommer med, men skulle de spammet hele tiden hadde vel heller ikke folk lest dem tipper jeg?

Men synd om tilbudet ditt om hjelpe ble avslått da...

Jeg syntes egentlig fb-grupper er fine da folk skrive med fullt navn og man kan holde noen kjøreregler. Dog er fb veldig ekskluderende for de som ikke er der..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, ASKN har hverken diskusjons forum eller facebook side.

Årsaken er at de mener det vil bli mye drittkasting og dårlig miljø med et diskusjons forum, og at det allerede finnes nok facebook-grupper for aussier at de ikke gidder å lage egen gruppe. De bruker Australian Shepherd Norge gruppa på facebook til å annonsere ting, men gruppa er ikke drevet av ASKN.

Teit, og jeg har klaga på det :sleep:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...