Gå til innhold
Hundesonen.no

Diskusjonsforum for hunderaser- har din raseklubb det?


Recommended Posts

Skrevet

Herlighet.. Det der er ikke greit. Ser du er irritert..

Men husky er ikke skikkelig bikkjer veit du..

Det er bare noen som har litt ekstreme syn der ute, men det gjelder innenfor sh, ah, am og grl. Har også hørt at hundene blir "villere" og bedre til å trekke om dem ikke har mye menneskelig kontakt. Det er best å bare hive over mat til hundene en gang om dagen ish..

Sorry, nå bare surrer jeg OT. Beklager.

:lol::lol::lol::lol: *Måtte bare få vise hvor hysterisk morsomt jeg syns disse ekstremistene er, selv om det er OT* :lol::lol::lol::lol:

  • Like 1
Skrevet

Herlighet.. Det der er ikke greit. Ser du er irritert..

Men husky er ikke skikkelig bikkjer veit du..

Det er bare noen som har litt ekstreme syn der ute, men det gjelder innenfor sh, ah, am og grl. Har også hørt at hundene blir "villere" og bedre til å trekke om dem ikke har mye menneskelig kontakt. Det er best å bare hive over mat til hundene en gang om dagen ish..

Sorry, nå bare surrer jeg OT. Beklager.

oj oj oj. snodig at mine i det hele tatt trekker! i følge den tankegangen der skulle de vært helt ubrukelige :D

  • Like 2
Skrevet

Norsk kooikerklubb hadde forum på sin gamle nettside, men det ble lite brukt og ble dermed lagt ned da de forandret nettsiden, men nå har vi en facebookgruppe som fyller samme funksjon egentlig (en gruppe for informasjon fra klubben, og en gruppe for fri diskusjon). Den svenske kooikerklubben har fortsatt forum, der er det regel om fullt navn evt kennelnavn, etter at det gikk litt hardt for seg en stund. Det går fortsatt hardt for seg, men er betydelig mindre aktivitet...

Skrevet

Jepp, men det er ikke så ofte i bruk, tittet der inne når vi ventet på Leo, sto svært lite nytt da :P men vi har egen facebok gruppe for raseklubben, den brukes oftere, og du må være medlem av klubben for å få tilgang :) pluss en rekke andre facebook sider for rasen.

Peke opp :)

Svenske lapphundklubben har forum som er mer i bruk, samme med finske, men der går mest i Facebook :)

Skrevet

Labradoren har en gruppe på FB, ellers nothing. Synes hjemmesiden hos norsk retrieverklubb er utrolig lite aktiv og kjedelig, lite info og dårlig info. Har flere ganger forsøkt å kontakte i håp om å kunne bidra / hjelpe - men det er det nada interesse for.

Gruppen på FB er folk som legger ut bilder. Var en liten debatt for litt siden, den var ikke opphetet men man satt omtrent på to forskjellige gjerder og snakka om to forskjellige ting :P Ingen vilje til å sette seg inn i den enes eller andres synspunkt :P

Skrevet

Vi har en gruppe på fb for sankten i alle fall. Schæferhunden hadde også et eget forum i sin tid, hvor jeg faktisk ble utestengt grunnet meningsutveksling, og etter det har jeg ikke giddet å sjekke om de fortsatt driver det.

Skrevet

Vi hadde et toller-forum, men der var det relativt lite aktivitet, så tror det blir nedlagt.

Det er mange grupper på facebook, den jeg liker best er en "internasjonal" gruppe heter "definition of a toller". Lært veldig mye av den siden :) Folk legger ut bilder og får tilbakemeldinger av det jeg oppfatter som kunnskapsrike og erfarne tollerfolk. Det er flere forskjellige album slik at det blir veldig oversiktlig. Det diskuteres også en del rundt ting som har med toller og gjøre. Som sagt, veldig lærerik side!

Skrevet

Norsk pinscherklubb har både forum og facebook side. Der diskuteres det både med ekte navn og nick :)

Og det er overraskende lite krangling på facebook-siden, iallefall i forhold til det jeg hadde sett for meg før jeg meldte meg inn :P

Skrevet

Korthårs-collie har eget forum på fb og der syns jeg sakligheten er bra. Jeg meldte meg ut av collie-forumet (det som er felles for både lang og korthår) pga mye usaklig drittkasting. Jakt og fuglehund-miljøene har div fora av ymse kvalitet og jeg ble uten forvarsel bare kasta ut og blokkert fra det ene jeg var innom av og til fordi moderator fant ut at hun ikke likte meg siden jeg er "pølsetante" (ifølge henne). Så gidder ikke de fora noe mer.

Skrevet

Finnes en curly coated retriever side på facebook, og siden det er en såpass liten rase blir det heftige diskusjoner. Jeg er vel ikke sånn veldig fan av miljøet for å være ærlig, synes det er utelukkende fokus på utstilling, og alt for lite fokus på å faktisk bruke hundene og helseteste. For en tid tilbake siden hadde vi en diskusjon hvor jeg satt igjen med inntrykket at mange mente det ble helsetestet for mye, for da hadde man ikke avlsmateriale igjen om man skulle ta hensyn til alt som dukket opp på tester. :icon_confused:

Det er også ingen hemmelighet at det er en rase med mye mentale problemer, men det må for all del hysjes ned. Oppgitt over oppdrettere og rasemiljøet jeg? Ja, en smule...

Må bare nevne at raserådet nettopp satte opp en dualpris, så heeelt på viddene er de vel ikke? :lol:

Retrieverklubben har et forum. Jeg tror jeg har en bruker, men har aldri brukt det noe særlig da det ikke er særlig aktivt.

Har også sett noen grupper på facebook, men det er mer folk som legger ut bilder av hundene sine, enn diskusjoner.

Gikk inn for å sjekke hvor aktivt retrieverforumet var, og jeg husket riktig. Ser ikke ut til at noen har skrevet noe siden i fjor. :P

Det er nesten dødt ja :) Men både Golden I Fokus og Flat I Fokus har i hvert fall det jeg vil kalle "mye aktivitet" på fb.

Labradoren har en gruppe på FB, ellers nothing. Synes hjemmesiden hos norsk retrieverklubb er utrolig lite aktiv og kjedelig, lite info og dårlig info. Har flere ganger forsøkt å kontakte i håp om å kunne bidra / hjelpe - men det er det nada interesse for.

Gruppen på FB er folk som legger ut bilder. Var en liten debatt for litt siden, den var ikke opphetet men man satt omtrent på to forskjellige gjerder og snakka om to forskjellige ting :P Ingen vilje til å sette seg inn i den enes eller andres synspunkt :P

Veldig varierende, vil si f.eks Telemark sin avdelingside er ganske aktiv, jeg skriver flere artikler i uka der i alle fall.

Når det gjelder hovedsiden er det ikke så mange saker kontoret og raserådene kommer med, men skulle de spammet hele tiden hadde vel heller ikke folk lest dem tipper jeg?

Men synd om tilbudet ditt om hjelpe ble avslått da...

Jeg syntes egentlig fb-grupper er fine da folk skrive med fullt navn og man kan holde noen kjøreregler. Dog er fb veldig ekskluderende for de som ikke er der..

Guest Michellus
Skrevet

VI har NordBelg gruppa på facebook, der er det noen heftige diskusjoner innimellom.

Skrevet

Nei, ASKN har hverken diskusjons forum eller facebook side.

Årsaken er at de mener det vil bli mye drittkasting og dårlig miljø med et diskusjons forum, og at det allerede finnes nok facebook-grupper for aussier at de ikke gidder å lage egen gruppe. De bruker Australian Shepherd Norge gruppa på facebook til å annonsere ting, men gruppa er ikke drevet av ASKN.

Teit, og jeg har klaga på det :sleep:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...