Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger noen bukser å trene hund med jeg, og jeg er på utkikk etter veldig billige fritidsbukser. Ser for meg noe liknende Fjellräven og Lundhags sine, men i en veldig billig variant. Er det noen som vet om noen gode tilbud eller bukser som er veldig billige (under 500 kr)? Kjøpte noen på et militærutsalg en gang til 200 kr, men de er for små nå :P

Farger er ikke så viktig, det skal bare være bukser som kan bli møkkete og som ikke ser ut som joggebukser, men turbukser. Helst ufôrete, trenger ikke å være vanntette, bare et annet alternativ til joggebukse.

Noen soniser som har noen tips? :D

Skrevet

Stormberg sine bukser pleier ikke å koste så mye! Jeg har to stk, og den ene var på tilbud til 69kr:p

Ikke like slitesterke som gaupa feks, men funker bra til 2-3år med hundetrening:)

Skrevet

Stormberg sine bukser pleier ikke å koste så mye! Jeg har to stk, og den ene var på tilbud til 69kr:p

Ikke like slitesterke som gaupa feks, men funker bra til 2-3år med hundetrening:)

Ah! Ja, det er litt sånne tilbud jeg tenkte på. 500 kr er ikke så verst for en sånn bukse, men kunne godt tenke meg å handle et par bukser tilsammen for den prisen, er rimelig blakk om dagen :P De trenger ikke å være så holdbare, da kan jeg heller kjøpe meg litt dyrere bukser etterhvert.

Jeg har en Norrønabukse som passer til dette bruket, men den er litt for varm på sommeren selv om den er ufôra, og siden det er en skibukse er den for vid nederst til joggesko, da tråkker jeg på den. Ellers en bukse som tåler mye og ble kjøpt nettopp til dette bruket, men da på dager med mye regn og på vinteren.

Skrevet

Se her. :) Scroll nedover så er der noen billige dovrefjellbukser. Jeg har classic (både i grått og i grønt). Jeg er veldig fornøyd med mine, og jeg syns de har tålt mye sett i forhold til prisen.

  • Like 1
Skrevet

Eller så kan du stikke innom en militær utsalg/overskuddslager, det er en på hønefoss bla som har veldig gode og fine tur/treningsbukser! :)

Skrevet

Har du Ultimo outdoor i nærheten? Jeg har kjøpt min turbukse der, tror merket heter Gaupa, kosta 499, er veldig fornøyd :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...