Gå til innhold
Hundesonen.no

Int Utstilling i Helsinki & Hamina 11-12.mai.2013


Recommended Posts

Skrevet

Vi har vert i Finland i helgen på utstilling, noen andre?
Vi angrer virkelig ikke for at vi dro :)

På lørdagen var utstillingen i Hamina og dommer var Carin Åkesson.

Dixon var først ut av våre hunder og fikk excellent som eneste i åpen klassen (de 3 andre: 2xvg og 1 good) med CK, i beste hannhund slo han også til og ble beste hannhund med CERT og CACIB, han ble dermed Finsk Champion (har 2 finske cert fra før) :D og da ble han også Svensk Champion siden han har ett der :D Så nå heter han SE FI UCH NORD JV-11 Fridlyckans Dixon :D

Den første av tispene våre, Makea, fikk vg i jr klassen da hun er ung og lang i ryggen, noe som er greit, hun oppførte seg eksemplarisk med både dommer og elev og da er det greit. Den andre tispa, Vitani, slo også til med exc, CK 1BTK CERT og CACIB :D I Bir og Bim ble Vitani plassert forran Dixon, noe som er greit, han har jo nesten ikke pels. Hun ble uplassert i gruppa men det gjør ikke noe.

På Søndagen var utsillingen i Helsinki og dommeren var Mery Chantal, vi hadde hørt på forhånd at hun var superstreng men det var ikke riktig, hun var en flink dommer som var veldig hyggelig.

Dixon hadde sin debut i champion klassen og fikk der exc 2chk og ck, det resulterte i 2bhk og r-cacib, som blir gjort om til cacib da den andre champion hannen er int champ :D
Så da har han 2 cacib allerede :)

Makea ville ikke i dag, det ble for mye med reising og stress så hun var helt ute av det i dag og fikk dessverre vg, for dommeren likte henne veldig godt. Vitani fikk dessverre bare slett rød i dag, men hun fikk en super kritikk, eneste hun trakk for var at hun hadde for lyse øyne.

Reisefølget med samme rase fikk 2btk/ bhk med r-cacib på lørdag og bir og bim med cacib og en int uch (tispe) så det var en veldig vellykket helg :D

2 bilder fra lørdagen :)
255504_10151376147242595_172936694_n.jpg

934877_10151376145827595_66403497_n.jpgUtrolig dårlig bilde av Dixon, men men.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...