Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei nybegynner her=)


Recommended Posts

Hei

Jeg er helt ny på dette forumet og med hunder, så ser ut til at jeg kan lære mye her :)

Jeg bor i Kristiansand og har per i dag 3 Tarantellaer:

P. Ornata

http://hicsabi.comyr.com/images/other_ornata04.jpg

L. Violaceopes

http://4.bp.blogspot.com/_GotqJR18ep0/TJ5g4d-MsBI/AAAAAAAAABI/hozZPjmmgsY/s1600/lampropelma-violaceopes.jpg

C. Cyaneopubescens

http://www.reptilepetsdirect.com/images/Green%20Bottle%20Blue%20Tarantula.jpg

(Bildene er ikke av mine siden de fremdeles er juvinile eller slings som ikke er mye ute i lyset enda og jeg har bare ett fryktlig dårlig mobil kamera)

Interessen min har for det meste vært hos katter, Tarantellar eller Reptiler, men de siste årene har jeg hatt mer og mer kontakt med hunder og nå har jeg bestemmt meg for å skaffe en(blir nok ikke i år).

Min hunde rase er nok Husky siden jeg liker alt de er, tilogmed røytinga hehe og passer mine fremtids planer.

Når jeg registrert meg her på forumet ble jeg anbefalt å ta kontakt med wednesday og dette angrer jeg ikke på :)

Fått gå tur med Wednesday og hennes 2 Basenji hunder som er virkelig fne!.

Jeg har prøvd å kontakte dyrebeskytelsen her i Kristiansand for å se på mulighetene til å gå en tur med dems hunder, men det viser seg at hunder ikke er noe stort problem her i norge når det kommer til å finne dem ett hjem.

Jeg er veldig glad i å gå turer og sykkler mye om sommern igjennom skogene i Vågsbygd området.

Er det noen som er interessert i en gå partner eller hunde passer stiller jeg gjerne opp :)

Om det er noen hunde shows her i kristiansand området er jeg også veldig interessert

i dette.

Jeg har sett det har foregått hunde trening like ved her jeg bor, men fikk aldri spurt om det er generelt eller bare en gangs tilfelle.

Er det noen som har noe info huskies jeg burde lese eller om alt mulig rart takker jeg gjerne for det =).

mvh

ABC

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, jeg hadde en C. cyaneopubescens sling en gang! Men den døde da mamma sprøytet epletreet utenfor rommet mitt. :P Veldig synd, den hadde til og med begynt å få fargene sine. Jaja.

Du kan jo se om det er noen huskyoppdrettere i nærheten av deg som du kan dra og besøke for å bli bedre kjent med hundene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, jeg hadde en C. cyaneopubescens sling en gang! Men den døde da mamma sprøytet epletreet utenfor rommet mitt. :P Veldig synd, den hadde til og med begynt å få fargene sine. Jaja.

Du kan jo se om det er noen huskyoppdrettere i nærheten av deg som du kan dra og besøke for å bli bedre kjent med hundene :)

Uff så synd :( ja er veldig viktig å holde dem unna slike ting =( Som slings blir dem oransje og svarte som er ganske kult hehe.

RKspider på dette forumet http://www.reptilfreaks.no/forum/ er han jeg kjøper mine av som du er interresert i å starte igjen :)

Ja det hadde vært kjempe kult å gjøre :D søker etter noe slikt nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis jeg kunne hatt en edderkopp med farger som C. Cyaneopubescens så kunne jeg nesten vurdert å ha altså! Fy flate, den var lekker! :D

Hehe ja de er kjempe fine =D. Jeg er ikkeno fan av de standar mørke brune fargene selv så derfor passer den kjempe fint i min sammling =) De trenger ikke mye mat men kvalitet mat er best =) jeg bruker Dubia Kakerlakker som mat, så om du klarer kakkiser i huset så er det bare å skaffe en etter litt lesing om opphold!.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe ja de er kjempe fine =D. Jeg er ikkeno fan av de standar mørke brune fargene selv så derfor passer den kjempe fint i min sammling =) De trenger ikke mye mat men kvalitet mat er best =) jeg bruker Dubia Kakerlakker som mat, så om du klarer kakkiser i huset så er det bare å skaffe en etter litt lesing om opphold!.

Hvis jeg noen gang orker å dra noe sånt inn i mitt hjem. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe ja somregel er det maten de trenger som folk ikke klarer =P

Bare å spørre om du vil prate med noen om Tarantellaer når/hvis den tiden kommer =)

Takk! Jeg tror jeg venter til sønnen er stor nok til å håndtere maten i såfall! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei og velkommen.

Hadde det vært mulig å ikke ha bilde av edderkopp som avatar? Livredd edderkopper og får helt noia hver gang jeg ser det :(

Huskyer er så fine, bare synd de ikke passer mitt hundehold ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...