Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ser ikke ut som om noen har lagt ut denne?

Nico ble EXC, 1JKK, CK, 2BHK, CERT

Jezzy ble EXC, 1JKK, CK, 2BTK, rec CERT

Ringsekretæren glemte Bir/Bim junior konkurransen, så det ble det dessverre ikke. Kjedelig siden jeg hadde begge 1JKK. Jeg trodde ikke det var BIR/BIM junior på denne utstillingen siden ringsekretæren ikke sa noe om det, men fant ut etterpå at det var det i alle de andre ringene. Men men... Det er jo uansett ikke offisielt.

Skrevet
Vi andre har visst vært litt ulydige og postet i selve tråden på "utstilling" :sweat:

Ja, jeg så det... etterpå... Jaja, men nå er det iallefall en her og. :-P

Skrevet

Oppdretteren "min" tok BIR og BIM begge dager, første dagen vant hannen og andre dagen vant tispa. Begge er ute på fôravtaler. Flotte hunder begge to, som fortsatt er veldig unge, begge 10 mnd gamle helsøsken. :D Veldig spennende å følge "karrieren" til de to, da det er hunder etter linjer jeg snuser på og vel så det.

Skrevet

Kan gjerne skrive her også, og ta med litt bilder. :lol:

Jeg stilte for første gang på lørdag, var supernervøs og hadde ingen forventninger - og pelsen endte opp som BIM Junior med CK! Superfornøyd!!!

post-11567-0-29431400-1367258394_thumb.j

post-11567-0-72183200-1367258404_thumb.j

935195_10151360290321721_1844076157_n.jp

Skrevet

Freja fikk Excellent, CK, CERT og BIR og BIR Junior


very nice head, coreut tapering
and earrings and earset, nice body proposions
not to long and square, ex. ribs and ang.
very nice coute could have more red color,
moves freely but a little close behind
ex. presiantasion, sweet temp.

Dommer: Maria Dekaristou

2 Cert og er bare 10 mnd.

er så stolt

post-11734-0-52011000-1367258865_thumb.j

post-11734-0-50093800-1367258876_thumb.j

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...