Gå til innhold
Hundesonen.no

Tispe eller hannhund


Kebab
 Share

Recommended Posts

Nå er jo grey og lab veldig forskjellige hunder da, så hvis grey er for stor, ville jeg ha heller sett på whippet..

Men jeg anbefaler nok en tispe ja ;)

Jeg og familien vil ha lab men whippet er litt små kanskje :hmm: men nå ma jeg jo bestemme meg og syntes lab er bedre .

Jeg har hørt at mynder kan spesielt stikke av, vet ikkje om de er sant.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og familien vil ha lab men whippet er litt små kansje :hmm: men nå ma jeg jo bestemme meg og syntes lab er bedre .

Jeg har hørt at mynder kan spesielt stikke av, vet ikkje om de er sant.

jeg ville gått for labrador ;)

mynder har større radius og kan lett jakte ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og familien vil ha lab men whippet er litt små kanskje :hmm: men nå ma jeg jo bestemme meg og syntes lab er bedre .

Jeg har hørt at mynder kan spesielt stikke av, vet ikkje om de er sant.

Når det gjelder å stikke av, så har ikke jeg den erfaringen når det gjelder whippet. De kan jakte ja, men de har ikke noen større særlig større radius enn feks rottisen min.. Men under herjing og "sisten", så kan det bli noen sløyfer ja.. Det som derimot er greia er at de har en helt annen fart, og dermed kan bevege seg fra a til å i et mye raskere tempo og dermed må man følge litt mer med :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...