Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fikk en merkelig mail i dag fra Telia. Telia er vel den svenske versjonen av Netcom, de har ihvertfall helt lik logo, og jeg har mobilt nettverk fra Netcom. Mailen lyder slik:

  • Hallå,



    Åtkomst till ditt konto är begränsat till närmast följande :

  • Vi har märkt att du har betalat din faktura tva ganger på samma gång

(din fil: 47638_848)

För att bekräfta din återbetalning :

Logga in nu

Tjänster Kundkrets
Telia

Mailaddressen er også litt rar: [email protected] . Også er det en link som man kan trykke på, der hvor det står "logga in nu". Jeg har ikke turt å trykke på det enda. Syntes hele mailen så veldig rar ut. Min far prøvde på en pc som er beskyttet mot something something og han fikk ikke tillatelse til å komme innpå linken fordi det sikkert var noe humbug.

Hva tenker o'kloke sonenfolket?

Skrevet

Sjekket nå. Flere som har fått samme mailen. Telia har ikke svart på hva det er for noe. Mange som ikke er kunder en gang har fått mailen. Da sletter jeg den!

Edit: Men hva tror du at det er, Anette? Svindel eller virus?

Skrevet

Jeg har netcom og jeg har betalt samme regning to ganger, det eneste som skjer da er at jeg slipper og betale neste gang.. Da står det på regningen ved der summeringen står. For my betalt forrige faktura (eller noe) og beløp som da trekkes ifra beløpet på neste denne regningen (som for meg betyr og gå i null ettersom jeg har fastpris).

  • Like 1
Skrevet
Sjekket nå. Flere som har fått samme mailen. Telia har ikke svart på hva det er for noe. Mange som ikke er kunder en gang har fått mailen. Da sletter jeg den! Edit: Men hva tror du at det er, Anette? Svindel eller virus?
Samme hva det er da. Trykker du på linken får du kanskje virus eller en svindel siden. Uansett slett :-P
Skrevet
Den er jo slettet, så den er jo grei. Men jeg er et nysgjerrig menneske, og nysgjerrige mennesker liker å finne ut hva det er for noe.

Hvis du holder musen over linken så ser du hvilken adresse den egentlig går til (ikke nødvendigvis det samme som teksten faktisk sier). Som regel er det en eller annen suspekt adresse som ikke gir mening.

Skrevet
Hvis du holder musen over linken så ser du hvilken adresse den egentlig går til (ikke nødvendigvis det samme som teksten faktisk sier). Som regel er det en eller annen suspekt adresse som ikke gir mening.

brunoprugni.it/betal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...