Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trodde det allerede var en slik tråd her inne, men den ser ut til å ha blitt arkivert. Jeg var på butikken igår, og skulle egentlig ikke ha høns iallefall, men kjøpte med meg to stykker. Vi har allerede en 10 stykker pluss to haner, men tenkte det var fint med litt nytt. De to jeg kjøpte er ikke bittesmå lengre, de er midt i fasen med å bytte fra dun til fjær, er det noen hønemennesker som kan klare å gjette seg til hvor gamle de er? Jeg har kjøpt kyllingmat, og jeg har de inne i nærheten av ovn til de blir litt større. Når kan jeg slippe de ut, og evt være ute på dagtid og så kan jeg ha de inne på natten kanskje?

De er ikke de letteste å ta bilder av, da de er kullsorte begge to. Men det virker som de har det ganske fint egentlig, de har lært seg teknikken på å hoppe ut av kassen sin så med jevne mellomrom har jeg en kylling i fanget. Er det noe annet jeg må tenke på?

post-1665-0-00542400-1365231044_thumb.jp

  • Like 1
Skrevet

Ser ikke veldig gammel ut ihvertfall. Du må nok passe på dem en stund til tror jeg. Jeg kjøper mine kyllinger når de er ca 12 uker, da har de fått fjær og trenger ikke varme mer. Men du bør også være forsiktig med introduksjonen så de ikke blir angrepet. Jeg syns alltid det er så fælt å slippe dem med flokken den første tiden for de blir så redd og forvirret og de andre kan gå på dem. Så hvis mulighet, ha eget bur i nærheten og la dem se hverandre en stund. Jeg hadde mine i et kattebur med høy i de første nettene og så var de ellers ute på dagtid, men de hadde stor plass å komme seg unna på.

Skrevet

De har mer fjær enn det ser ut på bildet egentlig, skal prøve å ta litt bilder om det blir fint vær. Jeg tenkte å la de introduserers litt gradvis, og kanskje henge litt med de på dagtid for å så komme inn igjen her. Vi har nylig fått nykomminger, og det har gått veldig fint altså. Mange av de vi har er enda relativt unge. Jeg koser meg så lenge jeg har unnskylding til å ha de på kjøkkenet jeg :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

pyttsann, de trives meget godt under kjøkkenbenken skal ejg si deg, og så når de skjønner teknikken med å finne brødsmuler på bordet

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...