Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen hunder som kan sammenlignes med Cavalier?


Recommended Posts

Skrevet

Etter mye vingling frem og tilbake har vi bestemt oss for å vente litt med hund. Vi skulle egentlig få en Japanese Chin i juni. Men jeg tenker fremdeles på raser, og prøver å planlegge litt. Japanese chin har vi gått bort fra, pga øyesykdom og pusteproblemer, og at de ikke var best for familier med små barn. (Etter det jeg har lest)

Søsteren min har Cavalier King Charles Spaniel, og jeg liker denne rasen godt i lynne, aktivitetsnivå, barnevennlig osv.. Men kunne vel egentlig mest tenke meg en litt større hund. Ikke kjempestor, men sånn max rundt 40 cm i høyden. Er det noen andre hunder som overhodet kan sammelingnes med cavalieren?

Eventuelt andre hunder i samme størrelse som cavalieren som kan være greie for uerfarne hundefolk med små barn?

Skrevet

Et rolig individ av en cocker bør jo være et bra alternativ :) Ellers enig i havanaise. Men det er en del pelsstell på begge rasene da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...