Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.. bare lurte på en ting her som jeg oppdaget etter å ha vært hos vet hvor de avleste chippen.
På papiret står det oppført blandingsrase, mens det i datasystemet eller chippen står Golden Retriver..

jeg personlig gir blanke.. men hva er det man egentlig må gjøre dersom man oppdager slik, hadde det faktsik vært en renrasa hund? :P Går det ann å endre på chippen via et trådløst system?

Skrevet
Hei.. bare lurte på en ting her som jeg oppdaget etter å ha vært hos vet hvor de avleste chippen.

På papiret står det oppført blandingsrase, mens det i datasystemet eller chippen står Golden Retriver..

jeg personlig gir blanke.. men hva er det man egentlig må gjøre dersom man oppdager slik, hadde det faktsik vært en renrasa hund? :P Går det ann å endre på chippen via et trådløst system?

Nei, altså, da må du vel kontakte Dyreidentitet og be de endre en informasjonen (de har sikkert ett skjema for det også, som alt annet..) ? Jeg for min del hadde endret det, i full overbevisning om at noen hadde trodd at all info registrert i chippen var feil dersom de fant en av mine hunder, og fant en åpenlys feil.

Skrevet

Var noko feil info på dyreidentitet på eine hunden min, sendte dei ein mail om det, og vips så var det retta opp i. Så send dei ein mail og gi beskjed :)

Skrevet
Bra de er raske på noe, jeg venter fortsatt på det kortet til Isak, den sommerferien deres har vart i snart tre år :P Ikke at det kortet er så viktig altså, men allikevel... :P

Håper ikke det kortet er viktig nei, det var nemlig en av få ting Thorvald ødela som liten :lol:

  • Like 1
Skrevet

haha..
jo, men når det er infoen på chippen som er feil.. ? eller har chippen kun et nr, også er resten av infoen som hører til nr, på dyreidentitet? :)

Guest Kåre Lise
Skrevet
haha..

jo, men når det er infoen på chippen som er feil.. ? eller har chippen kun et nr, også er resten av infoen som hører til nr, på dyreidentitet? :)

Ja, det siste er rett og det betyr ingenting om det står feil der. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...