Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så var det han som sa "men jeg trenger ikke gå på kurs med bikkja, er jo bare å søke litt på youtube så finner man alt man behøver."

Jeg vet ikke jeg, men her er et par av grunnene til at jeg kjæreber og trygler folk om å ikke bruke Hundeskolen Youtube..

http://youtu.be/Miy6ppq7Ylo

http://youtu.be/DKhrQVuCUZw

http://youtu.be/LQ1LVlo0blU

http://youtu.be/5HLv23kIqeE (Denne er spesiell. Noen som legger merke til noe spesielt her? Noe viktig..)

http://youtu.be/8cmQa6IpIyM

Denne siste her gadd jeg ikke en gang se hele av ..

Skjønner dere? Send en uinformert førstegangs hundeeier inn der for å finne ut hva han skal gjøre med valpebiting! Jeez!

Sorry, veit ikke om det er noe å diskutere en gang, kanskje er det mest et frustrasjonsutbrudd..

Men så er det vel lov å ha det litt gøy også. Denne er mye, mye bedre! http://youtu.be/lTSfdnyBuas

___________________

Vet ikke hva som skjedde med videoene, men det duger vel å klikke på linken for å se. Om dere tør ;)

  • Like 1
Skrevet

Man finner jo alt fra A til Å på Youtube, både det som er bra og det som er dritt. Det er lov til å bruke hodet.

  • Like 1
Skrevet
Ja, men det er nettopp det som er poenget ... har alle hodet med seg? Virkelig?

Nei, og det kan ikke Youtube gjøre noe med. Idioter finner man over alt alltid. Beskrivelser av elendig pedagogikk finner man alle steder, på nettet, på tv, i bøker og som hundeinstruktører. Youtube er en informasjons- og underholdningskanal, og der er det like mye humbug som i resten av verden.

  • Like 1
Skrevet

mnjo, men i de fleste andre "kanaler" har man en viss mulighet til å påvirke hva som faktisk slår an. På youtube virker det jo som alt er lov.. !

Menmen, for all del, ser poenget ;)

Skrevet (endret)

Jeg håper virkelig at man ikke får kjøpt sånne halsbånd i norske dyrebutikker? Har aldri sjekka, men ingen med respekt for dyrene kan selge slikt, vel?

Edit: angrer litt på at jeg så de videoene, egentlig. Blir kvalm av å tenke på at mange trener bikkjene sine sånn...

Endret av Runa
Skrevet
Pigghalsbåndet? Fås "overalt", også i Norge ..

Men i svarte da...

Megatrist å se den pugglen gå fra en rampete unghund med halen stolt krøllet over ryggen, til en tilsynelatende eldgammel (dog lydig) hund med halen tungt hengende :c

Skrevet

Ja, både på nett og i butikker. Ikke hos alle, men hos altfor mange.

Nei, den pugglen var trasig. Arti at det ikke var bare meg som la merke til den endringa.. en "lydig" hund er ikke nødvendigvis alltid en lykkelig hund.

EDIT

Tillater meg å linke til denne, i tilfelle du har lyst til å kontakte noen av de som forhandler slikt møl og spørre dem om de i det hele tatt forstår omfanget av galskapen sin.

(Jeg sender forøvrig jevnlige meldinger til Forbrukerrådet om feilaktig markedsføring, men dette er nok ikke noe prioritert område for dem - jeg får akkurat samme svar hver eneste gang :no: )

  • Like 1
Skrevet
Pigghalsbåndet? Fås "overalt", også i Norge ..

Det er ikke spesielt vanlig å finne pigghalsbånd i dyrebutikker. Ofte har jeg til og med hatt problemer med å finne vanlig kjettingstrup (jeg bruker det når vi er på utstilling, fordi det tar seg best ut på ene hunden her). Da jeg etterspurte det sist gang, sa kundebehandleren at de unngikk å ta inn slike bånd, fordi folk "reagerte" sånn på det.

Skrevet

Men så bra, da har det kanskje skjedd noe da. Er ikke lenge siden jeg synes jeg så pigghalsbånd i i alle fall annen hver dyrebutikk. Og så er det nett da, på nettbutikker skal du se det er bonanza ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
Jeg håper virkelig at man ikke får kjøpt sånne halsbånd i norske dyrebutikker? Har aldri sjekka, men ingen med respekt for dyrene kan selge slikt, vel?

Edit: angrer litt på at jeg så de videoene, egentlig. Blir kvalm av å tenke på at mange trener bikkjene sine sånn...

Pigghalsbånd tror jeg at jeg har sett i de aller fleste dyrebutikker jeg har vært innom :hmm:

Skrevet

Diss filmene minner meg litt om da jeg var i USA for en stund siden. Der var det mye hundehold jeg synes var vondt å se på. Virket jo ikke som det var vanlig å gå tur med hundene en gang, men istedenfor bare putte de ut i hagen.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pigghalsbånd skal vel ikke selges så vidt jeg vet uten at man trener med en autroisert hundetrener, ikke at den reglen gjør underverker men det legger iallefall listen noe høyere

Skrevet
Pigghalsbånd skal vel ikke selges så vidt jeg vet uten at man trener med en autroisert hundetrener, ikke at den reglen gjør underverker men det legger iallefall listen noe høyere

Så vidt jeg vet finnes ingen slik regel .. opplys meg?

Og, ikke for å være vrien, men i Norges langstrakte land har man et klart skille mellom salg og bruk av slike ting. Det er lite eller ingenting som forbyr salg, men bruken derimot ..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...