Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Jaaaaa! synd du bor bittelitt langt unna :lol:

Mener du alvor så får du høre med tøfflus etterhvert, skal ikke se bort i fra at hottie kunne tenke seg et avlastingshjem på gran, så hun slipper bylivet konstant.:)

Takk! Ja, er så digg å se at hun er så glad, jeg så henne jo som aktiv og glad da tøfflus kom med henne, men hun ble så skremt her første dagen at hun i grunnen bare har luska rundt som en skygge ute frem til de siste dagene, inne tødde hun opp ganske fort da. :)

Skrevet
Mener du alvor så får du høre med tøfflus etterhvert, skal ikke se bort i fra at hottie kunne tenke seg et avlastingshjem på gran, så hun slipper bylivet konstant. :)

Takk! Ja, er så digg å se at hun er så glad, jeg så henne jo som aktiv og glad da tøfflus kom med henne, men hun ble så skremt her første dagen at hun i grunnen bare har luska rundt som en skygge ute frem til de siste dagene, inne tødde hun opp ganske fort da. :)

Det tror jeg kan være en god ide, så kanskje man kan få overtalt C til at vi skal kjøpe en sånn en når han blir kjent med en :innocent: Bodil må bare bli bedre først :)

  • Like 1
Skrevet
Det tror jeg kan være en god ide, så kanskje man kan få overtalt C til at vi skal kjøpe en sånn en når han blir kjent med en :innocent: Bodil må bare bli bedre først :)

Vi kan iaf komme på besøk når Totters er tilbake og hjelpe til å "omvende" C, hihi. Og hun er vant til staffer, har en liten venninne på Roa som hun omgås uten problemer :) Egentlig omgås hun de fleste og det meste, hun er ganske grei der.

Huff, nå høres det ut som jeg vil bli kvitt bikkja for enhver pris. Er ikke det altså, da hadde hun ikke vært på jorden lengre. Men jeg ser på henne at hun trives så inderlig mye bedre ikke i byen og selvom jeg har "kvalt" henne noen 100000 ganger fortjener hun at man forsøker finne det optimale for henne for hun er en søt frøken :)

  • Like 1
Skrevet
Vi kan iaf komme på besøk når Totters er tilbake og hjelpe til å "omvende" C, hihi. Og hun er vant til staffer, har en liten venninne på Roa som hun omgås uten problemer :) Egentlig omgås hun de fleste og det meste, hun er ganske grei der.

Huff, nå høres det ut som jeg vil bli kvitt bikkja for enhver pris. Er ikke det altså, da hadde hun ikke vært på jorden lengre. Men jeg ser på henne at hun trives så inderlig mye bedre ikke i byen og selvom jeg har "kvalt" henne noen 100000 ganger fortjener hun at man forsøker finne det optimale for henne for hun er en søt frøken :)

Det høres ut som en plan! :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg føler med dødsslem som ikke bare sier tusen takk og værsågod bo her du tottelott - for hun er virkelig bare søt og god her. :wub: Gjør omtrent ikkeno av seg inne, nå har hun jo våknet ute så er veldig grei ute også. Så eneste grunnen til at jeg ikke sier at hun blir her, er fordi jeg ønsker meg en annen type hund som hund nr 3. Jeg savner ikke bare Kahlo, men også hvordan det er å ha en mer førerorientert hund som er med meg på tur, om dere skjønner? Jeg savner noen som syns jeg er verdens kuleste bare fordi vi trener triks eller "sitt dekk stå" i fem minutter en dag, eller som syns det å bare være med meg for å ordne hester osv er artig bare fordi jeg er der. Som ikke bare lever for å løpe og kose. Skulle jeg bare hatt mynde/basenji så kunne jeg jo bare hatt de to jeg har, hadde ikke "trengt" en hund til. Og helt ærlig, vi har ikke plass til fire hunder. Så hund nr 3 må liksom bli drømmehunden, og da er det greit å holde den plassen åpen.

Blir det forståelig?

Eneste negative jeg kan påpeke med hottie nå, er at hun er innmari var for alt. Det har hun vært hele tiden, ikke bare her. Men hun skvetter veldig av brå bevegelser og lyder, og nytter ikke å be henne om noe annet enn å legge seg om man er litt oppgitt, og jeg blir det av såpass veike hunder. :lol: Spesielt om kvelden når vi legger oss, er jeg litt "feil" når jeg ber henne legge seg, så kan hun ikke ligge der jeg vil hun skal ligge, for det blir for nært meg. Så da må jeg bare vente til Bonden kommer, for han kan flytte på henne på en helt annen måte enn jeg kan, begynner jeg å flytte på henne fysisk så får hun lett hysterisk anfall og forsvinner som ei kule, men ikke med han. Tror ikke han blir like oppgitt som meg. :lol: Så drømmehjemmet hennes er nok egentlig hos Bonden, ikke meg :lol:

Men enn så lenge så trives vi med hottie, så ser ikke noen grunn til at ikke hun kan bli her til noe skjer, så lenge tøfflus er komfortabel med det. Og hottie har veldig godt av å få bygge selvtillitt og komme ut av byen og erfare at hun er tøff og flink, og tror også at det er litt godt for henne å komme ut fra mocca og indianas stålgrep. For DET er bestemte damer det. :wub::lol:

  • Like 1
Skrevet

Neimen, kjære Raksha, du trenger da ikke forklare noe som helst. Du skal ha akkurat den hunden du har aller mest lyst på! Helt uten dårlig samvittighet. :heart:

  • Like 5
Skrevet
Neimen, kjære Raksha, du trenger da ikke forklare noe som helst. Du skal ha akkurat den hunden du har aller mest lyst på! Helt uten dårlig samvittighet. :heart:

Døh vi er på sonen, klart alt må forklares, analyseres og diskuteres :aww::lol:

Men nei, vet jo det - er jo egentlig bare en sak mellom meg og Tøfflus, men samtidig så syns jeg det er veldig greit å få frem at det ikke er pga at hottie er hottie jeg ikke vil ha henne permanent. For hun er en skjønn liten dame som ikke er noe problem å ha i hus hos oss.

  • Like 1
Skrevet

Det er synd man bor i by, for jeg har siklet på Hottie siden første gang jeg så bilde av henne. Hun passer godt til navnet sitt hun.

Skrevet
Neimen, kjære Raksha, du trenger da ikke forklare noe som helst. Du skal ha akkurat den hunden du har aller mest lyst på! Helt uten dårlig samvittighet. :heart:

Takk Mari, akkurat sånn er det :)

Les det mange ganger, du skjønne Rak, og bortvekk med all teit samvittighet du har for du skal bare ha KNALLBRA samvittighet du som gir en feiende flott og tiltrengt gårdsferie til Hottentotten :hug:

  • Like 4
Skrevet

Hottentotten har fått løpe litt i dag og hun, og på et eller annet merkeligvis ble kameraet med ut igjen. :aww:

Hottentotten er avslørt - hun er ikke så søt og uskyldig som hun later som :aww: Hun KLYPER Lupin når hun tar han igjen :lol: !

8579527595_b86fa66be7_z.jpg

Og angriper i fart:

8580621774_e3e2e3a11c_z.jpg

Ikke rart han bråstopper og kjefter litt før de fortsetter :lol:

Rekke rekke med rundballer som det er frest snø oppå er fiinfin løpebane:

8579521711_04118ceb10_z.jpg

Og spesielt artig å hoppe utifra på returen:

8580625396_30821103ba_z.jpg

Og hottie skal ikke være dårligere enn Lupin :wub:

8579525395_8e3128dbe8_z.jpg

Men landing er vanskelig, hilsen lupin :lol:

8580622932_675a1a62ab_z.jpg

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...