Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei:) jeg har en stor schærfer på 7 mnd som bjeffer veldig når vi møter andre hunder. Jeg vet det er fordi han har så lyst å hilse på hundene ettersom da han var litt mindre ville jo alle hilse på den søte valpen. Men han ble brått stor og da er folk mer skeptisk. Vi bor i en stor by så helt umulig å unngå å møte hunder når vi er på tur. Han er kjempesnill ellers. kun å bjeffe på andre hunder. Kjenner jeg er veldig lei alle kommentarer andre hundeeiere klarer å vri ut av seg, og funnet ut at mange blir redd han. Men alt han vil er å hilse.
Det som skjer er at når han ser en hund på avstand legger han seg ned, helt umulig å få han til å reise seg, når da hunden kommer nærme nok, reiser han seg pluselig drar voldsomt i båndet å bjeffer som en gal. Dette gjør jo at de fleste blir redde å trekker unna. Så trenger så sårt tips til å venne av han denne adferden. Vil jo ikke at folk skal bli redd han heller.
Jeg har prøvd avledning, godbiter uten effekt han er så fokusert på den hunden han ser at glemmer godbiter.
Takknemlig for råd

Skrevet

Viss det finnes i nerheten av deg så ville jeg sett etter et passeringskurs, viss ikke det finnes så ville jeg sett etter et hverdagslydighetskurs. Om du forteller ca hvor i landet du bor så er det kanskje noen her inne som kan være med deg og trene også.

Generelle tips, jeg ville bare dratt han med meg. Om så jeg måtte slepe han bortover bakken. Du kan prøve og snu og dra han med deg vekk fra den andre hunden istedet for mot. Kjøp en grime for bedre kontroll ifht utfallene hans. Start miljøtrening, dra på plasser med en del folk og hunder hvor du samtidig har nok plass til at dere får den avstanden dere trenger, så kan dere bare være der og se på livet til han roer seg og det går an og få kontakt og det blir slutt på tullet, så kan du gjenta bare at du går litt nermere neste gang. Og når han begynner og bli avslappet og fin i parken så er det nok lettere og begynne og trene passeringer på tur, selv om det blir litt annerledes.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...