Gå til innhold
Hundesonen.no

Monsen, hundekjøreren på NRK


Anne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg må bare si: Stakkers hunder!!!!!!!! Jeg orker ikke se på disse programmene selv, men samboeren ser på dem... Alt hva disse hundene må gjennom!! Det er jo slede hunder så de liker å dra, men tenker på alt det andre. F.eks da han var i Canada når de måtte kryss alle disse elvene, og igår når de viste fra en tur her i Norge hadde han vist hastet dem utenfor et skrent/et stup fordi de måtte ned!! Stakker hunder!!!

Noen som har sett disse programmene og har andre meninger? Som har kjenskap til rasen?

Skrevet

Jeg har jo slik hund.

De er skapt for slike turer å elsker det.

De er jo avlet for fart å styrke disse hundene.

Å han er utrolig glad i dem, har sett programmene.

Gikk glipp av det i går da. :D

Skrevet

Ja, forstår jo at de elsker slike turer, og jobbe. Men alt det andre... Liker de virkelig det livet de levde i Canada? En kamp for tilværelsen? Jeg er kanskje for myk, men jeg synes virkelig synd på de hundene av og til.. Ikke itvil om at han er glad i dem, men synes han driver dem litt vel hardt til tider!!

Skrevet

å ja her så vi det programme også og han steller sikkert godt ed hundene og er gla i dem men jeg fikk noia jeg hjerte i halsen da jeg så han kaste dem tenk hvis noen knakk en fott.

kitha min hund gjorde det da hu var litten og jeg fryser på ryggen når jeg tenker på hylingen hennes og så det i går da han kaste dem utenfor :oops:

Skrevet

Hvis du har sett på programene så viser han føreren og sier at HUNDENE kommer først!

Det er viktigere at de får mat! Og det stelle de skal ha!

De er en rase som liker dette!

Disse førene bryr seg om hundene sine!

Skrevet

Slik disse hundene hadde det i Canada var utrolig flott for dem, løpe løse , trekke være skikkelig hund. :D

Man så jo hvor knust han var når han måtte avlive den ene hunden på turen etter en skalde.

Han er utrolig glad i hundene sine.

Skrevet

vi spillte det inn fo vi hadde noe annet å se på en annen kanal så tenkte eg skulle se det i dag hvis jeg får tid.

akkurat no så skal jeg legge noen unger. :D

Skrevet

Følger intenst med på Monsen! Liker ham utrolig godt, og han har en fin kontakt med hundene sine. Det er en rase som er skapt for fart og jobbing under krevende forhold!

Skal snart begynne å lese noen av bøkene han har skrevet. Da har han bl. a. vært innom barndomsplassen min i forbifarta. Gleder meg til å starte!

Skrevet

vi synes det er veldig innteresangt å se på vi, og ja han er flink med hundene. har samojed vi det er jo trekkhunder det også, men vår er familiehund/utstillingshund (hun har sterk HD :D desverre.)

har sett at det er noen på canis som kritiserer han også for det med at han kastet hundene utfor skrenten, men jeg bare sier det sånn at hvis folk synes det er så ****** å se på at han gjør det hvorfor skifter de ikke bare til en annen kanal på tven da eller rett og slett slår av tven, de har jo muligheten til det. :wink: det er ikke verre enn det.

hvis det går noe på tv som jeg ikke liker å se så enten skifter jeg kanal ellers så stenger jeg av tven min, det er veldig lett å gjøre det (bare til å trykke på knappen) :wink::D =D>

Skrevet

En annen ting , vi kjenner ikke noen av de hundene!

Jeg tror ikke han hadde dyttet de utfor en kant hvis han ikke viste at de kunne greie det!

Så uansett at vi synes det var litt brutalt eller de inne på den siden du nevnte. Han kjenner de hundene best! Og hvet hva de kan greie og ikke kan greie!

STÅ PÅ!

VI SATSER PÅ AT HAN VINNER! :D

Han VINNER for og minnes hunden som frøs i hjel!

Skrevet
STÅ PÅ!

VI SATSER PÅ AT HAN VINNER! :D  

Han VINNER for og minnes hunden som frøs i hjel!

Hva mener du med vinn? Er han med i Iditarod-løpet eller no'?

har sett at det er noen på canis som kritiserer han også for det med at han kastet hundene utfor skrenten, men jeg bare sier det sånn at hvis folk synes det er så ****** å se på at han gjør det hvorfor skifter de ikke bare til en annen kanal på tven da eller rett og slett

Ja, jeg skjønner ikke hvorfor de blir opphissa av det. Det virker som om hundene syntes det var morsomt, de logra i hvert fall da de ble kasta :?

Skrevet

hmm nei det er kanskje ikke han som er med på det løpet som holder på nå? hehe!

Følger ikke med jeg!

Hoved pointet mitt var at han ikke ville satt hundene ut for noe han viste de ikke ville klare! hehe

:oops:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...