Gå til innhold
Hundesonen.no

Kelabur til medium hund selges


Gjest
 Share

Recommended Posts

Jeg gir opp. Dette er det andre bomkjøpet av bilbur vi har gjort før hunden vår har fylt 1år. Vi selger derfor bilburet vårt IGJEN og innser at bilen vår er den minst hundevennlige som noen gang er blitt laget :lol:

Buret er et helsveiset stålbur fra Kela (www.hundebur.com). Ca 6 mnd gammelt. Laget for en hannstaff, men han må bøye nakken litt for å sitte oppreist, så vil tro det passer til hunder i størrelse staffetisper og nedover.

Mål
Lengde: 80cm

Bredde: 40cm første halvdel, før det skrår ut og blir 50cm.

Høyde: 50cm

15 cm høye kanter rundt hele utenom fremsiden. Mulighet for å låse. Framdøra skrår litt innover.

Buret er laget skrått på venstresiden for å passe i bil med hjulbue (Mini cooper), men om man setter høyresiden inntil veggen burde det passe i de fleste andre biler også.

Kjøpt nytt for 2.500

Selges for 1.500

Må hentes i Ski :) Er selvfølgelig bare å komme og prøve om buret passer til bilen eller hunden.

IMG_0209_zpsecd5db9a.jpg

IMG_0213_zpsf0b5572e.jpg

IMG_0212_zps2280221b.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neinei, for hunden sin del er det uproblematisk, han ligger og sover uansett når vi kjører. Men vi kjøpte buret for å kunne ha et baksete tilgjengelig og mulighet for å ha med en passasjer. Burkanten kommer da i nakkehøyde ved sidenav medpassasjeren siden det står oppå det ene baksetet og vil være livsfarlig ved en påkjørsel fra siden. Meningen med buret er jo at det skal være tryggere :P

Pluss at vi ikke har nok festemuligheter for bur i bilen vår, så det sitter ikke ordentlig fast.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har sendt mail til husets bilansvarlig som jobber sent i dag. Tipper jeg vet i løpet av kvelden, evt i morgen. Er det ok?

Må fikse med henting også nemlig, men håper det ordner seg. :)

Morro at du svarte, for jeg kikka nettop i tråden til lille tøtta du skal få deg, og tenkte at hun hadde passa inni :lol:

Det er ok :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Morro at du svarte, for jeg kikka nettop i tråden til lille tøtta du skal få deg, og tenkte at hun hadde passa inni :lol:

Det er ok :)

Ha ha! Jeg ble veldig ivrig der. :D Vi har snakket om å få laget Kela bur til henne, men at det var umulig å finne brukt. Dette er jo helt perfekt. Det skal inni en Skoda Octavia isåfall, men jeg kan ikke se for meg at det er noe problem om det passer inn i en mini. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde dere med bilen til "Kelamannen" i Askim slik at han fikk tatt nøyaktig mål også passer ikke buret allikevel? :huh:

Nei, vi sendte inn mål selv, men buret passer perfekt i bilen. Det er bare livsfarlig for de som sitter ved sidenav. Les det jeg skrev lengre opp :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

g岠det ikke ann 堳ikre buret s堤et ikke seiler evnt da?

Personen i setet ved sidenav vil allikevel kunne slenge nakken i kanten av buret om vi blir p嫪rt fra siden, uansett hvor godt det sitter fast :/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan du ikke bare levere det tilbake, og så kan han fikse det? Altså lage det lavere akkurat der hodet til personen eventuelt vil komme?

Ikke for å være vanskelig, men jeg skjønner ikke hvordan det skulle gått an å lage det lavere der? Det er snakk om at den ene langsiden, ca 50cm av den, strekker seg i nakkehøyde langs siden på baksetet. Mulig jeg har skrevet det litt uklart så dere ikke skjønner hvordan jeg mener? Om vi blir påkjørt på høyre side vil personen som sitter baki bli slengt inn i siden av buret.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

går det ikke ann å sikre buret så det ikke seiler evnt da?

Som sagt, så er det veldig dårlige festemuligheter i bilen, fordi buret er såppass langt. Hittil har vi hatt det festa i førerbeltet nederst, noe som er idiotisk, for om vi kræsjer forfra og buret "henger" i den stroppen vil personen som kjører få beltet pressa inn i magen.

Veldig så engasjerte dere var her, kan jeg ikke bare få selge buret mitt? :P Vi har prøvd ut det meste siden vi fikk buret, men har etter nøye overveielse kommet frem til at dette buret vil gjøre mer skade enn det hjelper i en evt kræsj i vår bil, så vi velger å selge det til noen som kan ha det i bagasjerommet istedet, hvor det kan gjøre nytte for seg. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig så engasjerte dere var her, kan jeg ikke bare få selge buret mitt? :P

Ja, jeg ble litt fascinert selv over hvor mange kjepper som skulle stikkes i hjulene våre. :lol:

Neida, det kommer jo fra en god plass, jeg vet absolutt det. Kanskje bare litt mye? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
    • @BusannKan kanskje si litt om det. De krever jo litt børsting og pelsstell, men er ganske selvrensende. Det blir fort litt støvsuging også.
    • Hvor gammel er han? At en hund "kan" en ting betyr ikke at den kan det i alle situasjoner. Alt må læres inn og vedlikeholdes, og generaliseres, det vil si, lære at det kan/skal gjøres under ulike forhold og på ulike steder. Jeg vil anbefale å finne et grunnkurs dere kan gå for å bli enda bedre kjent, og lære om hundetrening sammen. Start med å repetere kommandoene inne, hjemme, og belønn med godbit eller lek når han gjør det riktig. Prøv igjen utenfor huset, i hagen, innkjørselen e.l. Det er fortsatt kjente omgivelser, og kanskje mindre forstyrrelser? Når dere er på tur i kjente områder kan du gjerne stoppe på et rolig, uforstyrret sted og gå gjennom kommandoene igjen, alltid med belønning. Slik kan han gradvis lære at "kommandoene gjelder og lønner seg her også".  Gradvis, over flere dager og uker, kan du repetere kommandoene på ulike steder, med økt vanskelighetsgrad. Men husk også å gå tilbake å repetere på steder hvor det er enkelt for ham å følge kommandoene. Jo mer ukjent stedet er, jo mer lukter, lyder, folk og andre dyr det er, jo vanskeligere er det for ham å fokusere på deg og følge med. Dette må læres inn gradvis, og tar tid.  Det er selvfølgelig også superviktig at han ikke går løs når du ikke er helt sikker på at han kommer på innkalling. Bruk langline, og la ham eventuelt løpe løs på inngjerdede områder. I langline kan du jobbe likedan som med de andre kommandoene, men jeg vil anbefale å bruke enda bedre belønning, gjerne en "eksklusiv" belønning som han får kun på innkalling. Og ja, han vil merke at han har lina på og høre bedre etter da, men treningen vil like vel sitte i når du etterhvert tar av lina.  Lykke til!
    • Hei! Jeg har en valp (3-4 uker) hvor nesa er rosa med svarte kanter, men på den rosa delen har den litt svarte prikker. Er dette kun at pigmentet ikke er ferdig utviklet, eller vil nesa bli svart og rosa som voksen? Valpen er gyllen/lysbrun og har ingen hvite deler i pelsen sin. 
    • Jeg har nylig overtatt eierskap av en hund jeg har passet endel før. Den kan standard kommandoer som «sitt, ligg, kom, osv». Hjemme lystrer han stort sett, men med en gang jeg tar på ham turselen/når vi er på tur er det som han lukker ørene. Han lystrer innimellom, men ikke på samme måte som hjemme. Jeg har prøvd med positiv feedback og snacks for å trene når vi er ute også. Har sjekket selen om den er vond, og latt ham gå med den inne for å sjekke om han oppfører seg annerledes hjemme med den på, men da lystrer han som vanlig og oppfører seg som normalt.    Det virker for meg som det utelukkende er turen/tanken på tur som gjør at han ikke lystrer. Han er ikke superbegeistret for selen, men elsker å gå tur og virker som han kunne gått tur hele dagen om han fikk lov.   Lang spørsmål, men jeg lurer på om noen har vært i samme situasjon eller har noen gode tips?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...