Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei :) Er det noen som kunne tenke seg å bytte hundepass i helger og ferier ved behov..? Vi er en familie som bor i Sandefjord, og vi har en tibetanske terrier tispevalp.

Skrevet
Dette hadde jeg vært kjempeinteressert i om du hadde bodd litt nærmere! :gaah::P

Æsj ja det var synd!! Vi får begge krysse fingrene for at noen nærmere dukker opp... :icon_confused:

  • 3 months later...
Skrevet

Hei, ser det er noen måneder siden du spurte, men dette kunne vært interessant for oss! Vi har en Cavalier King Charles Spaniel tispe på 9 måneder, bor i Sandefjord og har svært få rundt oss som kan passe henne. Hvis det er aktuelt så kan vi møtes og bli litt kjent både vi og hundene :)

Anette

  • 11 months later...
  • 1 month later...
Skrevet

Hei ser innlegget er gammelt. Men er det noen her soerfortsatt no interessert i å bytte hundepass?

Hei! Jeg er fremdeles interessert i å bytte hundepass, men siden jeg skrev det første innlegget ifjor så har vi fått en hund til. Og det er en i størrelse liten ponni, så det er ikke så mange som er interessert i å passe henne tror jeg :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...