Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En god venninne av meg skal snart poppe ut sin første lille, en liten jente, og jeg lurer faelt på hva jeg skal ha med til henne i presang ved første besøk.

Jeg tenkte først å bestille en kul onesie e.l på nettet, men hallo, hun kommer sikkert til å få et tonn med onesies og klaer generelt.. Noen som har noen gode forslag til hva jeg kan kjøpe til henne... Kunne tenke meg å både kjøpe en ting til bebisen, og en ting som er bare til henne, så hun får noe til seg selv og, og ikke bare babyting. Dere som har unger, hva fikk dere ikke tusen av da dere var nybakt mor, og hva ønsket dere dere/hva trengte dere...

Tenker forresten å lage et pent gavekort på hundepass, de har en ett år gammel hund av aktiv rase, så regner med det blir satt pris på om jeg kan ta han med på fjellet i blandt :P

Skrevet

Jeg ga masse forbruksvarer, som kluter og sånn og litt klær da :P Og så fikk moren litt pleieprodukter til seg selv :) Venninna mi ble veldig glad for at hun fikk ting det gikk mye av og som hun merket at hun hadde lite av :P I tillegg til alle tingene hun fikk (hun fikk veldig mye, men hun er spesiell for meg) så har jeg tilbydt meg å komme på besøk og hjelpe henne når samboeren hennes er borte, slik at hun får selskap og hjelp til å gjøre enkle ting som å dusje og spise uten å måtte skynde seg :) Så kan jeg passe på babyen i mens :)

Hundepass hørtes veldig bra ut :)

Her er alt hun fikk :)

DSC_5790_zpse8a13700.jpg

Skrevet

Kommer an på hva du har tenkt betale, men jeg hadde satt pris på å få aromaterapi eller massasje mens noen andre så etter ungen.

  • Like 2
Skrevet

Jeg har sydd mei tai (stoffbæresele) til alle vi kjenner som popper for tiden. Har sydd opp en bunke med hundemønster på for salg, om du er interessert. :)

Skrevet
Jeg har sydd mei tai (stoffbæresele) til alle vi kjenner som popper for tiden. Har sydd opp en bunke med hundemønster på for salg, om du er interessert. :)

Ja! Kjempegod ide :) Har du bilder..

Skrevet
Jeg har brukt å lage en hjemmespapakke til mammaen, med fotkremer, ansiktsmasker osv.

Ja, tenkte på noe sånt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...