Gå til innhold
Hundesonen.no

Banjo


Polyanna

Recommended Posts

Jeg sitter og småkjeder meg mens jeg venter på at klokka skal bli så mange at gjestene kommer. :D

Tenkte jeg skulle lage en Banjo-tråd.

Banjo blir 7 år i april, 28 april, tror jeg. Han er malteser, og skrekkelig bortskjemt. Kremt. Sånn går det når man får hund når man er 19 år, og det blir "øyestenen". Og det er jo så vanskelig og ikke skjemme bort ett lite hvitt nøste.

Han er sta som bare det, og egentlig ganske tøff. Veldig mammadalt, og har lært seg at katter ikke er en fin ting. (Vi har to katter også..)

Tenkte jeg skulle legge ut litt diverse bilder av Banjo..

Hm.

Må man laste opp bildene på nettet først?

Da må jeg på leteaksjon etter steder og legge bildene tror jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal vi se da. :D

1.JPG

2.JPG

Banjo med den høyt elskede bamsen sin.

3.JPG

Banjo var med på golfbanen, men ble lei av og gå, så da puttet vi han i sidelommen på golfbagen. Han ble ikke sittende lenge der, det var ikke helt populært. Hehe.

4.JPG

5.JPG

Banjo på fjelltur. Er det rart jeg vil ha regndress til han? ;)

6.jpg

4 mnd gammel, og klar for utstilling.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...